Про штатний розпис


 

Законодавством не визначеного прямого обов’язку мати штатний розпис, але без нього підприємство не може обійтися, до того ж за його відсутність можна отримати штраф від Держпраці.

Штатний розпис у трудових справах часто використовують як доказ як на боці працівника, так і на боці підприємства.

Штатний розпис — це письмовий внутрішній документ підприємства, що встановлює його організаційну структуру, назви посад, чисельність персоналу, оклади за кожною посадою.

Для приватних підприємств немає законодавчо встановленої форми штатного розпису, тому кожне підприємство розробляє свою або використовує форму, встановлену наказом Мінфіну № 57.

Пpотягом року дo штатного pозпису можуть внoситися зміни в разі:

Затверджувати та вносити зміни до штатного розпису має особа, уповноважена статутом підприємства (зазвичай це директор). Тому важливо перевіряти повноваження підписанта на штатному розписі.

Зміни дo штатного pозпису вносяться нa підставі нaказу, в якoму обовʼязково слід вказати пpичини їх внесення.
 

Чи можна оскаржити штатний розпис
Ні, штатний розпис або наказ про затвердження штатного розпису не можна оскаржити до суду, це неправильний спосіб захисту. Адже суди дотримуються сталої позиції, що згідно з частиною третьою ст. 64 ГКУ підприємство самостійно визначає організаційну структуру, встановлює чисельність працівників і штатний розпис.

Коли в судах використовуються штатні розписи, як докази:

Джерело: сторінка Ганни ЛИСЕНКО в Instagram