Додаткова відпустка судовим експертам

Відповіді на запитання

 

Судовий експерт (жінка) має право на 9 календарних днів додаткової відпустки, але за попередні роки правом на неї не скористалася. Як розрахувати та виплатити їй в разі звільнення компенсацію за відпустку за вислугу років, якщо вона звільняється 29 березня 2019 р., а один день додаткової відпустки має додаватися з 1 червня 2019 р.?

Працівникам державних спеціалізованих установ, які мають кваліфікацію судового експерта, відповідно до статті 181 Закону України «Про судову експертизу» від 25 лютого 1994 р. № 4038-XII надано додаткові гарантії щодо надання не тільки щорічної відпустки, а й додаткової відпустки за вислугу років, а саме:

¾ щорічна основна оплачувана відпустка їм надається тривалістю 30 календарних днів, якщо законодавством України не передбачено більш тривалої відпустки;

¾ за кожний рік роботи на посадах керівних працівників, судових експертів, наукових працівників цих установ після досягнення п’ятирічного стажу роботи з урахуванням попереднього стажу роботи за фахом на посадах судових експертів, державних службовців і наукових працівників надається один календарний день додаткової оплачуваної відпустки, але не більш як 15 календарних днів.

Оскільки норма про додаткові відпустки за кожний рік роботи додана до вищезгаданої статті наприкінці 2017 р., роз’яснень та порядку надання таких відпусток немає. Тому в цьому випадку, на думку автора, за аналогією можна звернутися до норм Порядку …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Кадровик України

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ЗАПИТАННЯ – ВІДПОВІДІ:
найцікавіше з прямої лінії та вебінарів

 9 найважливiших тем
70 сторiнок
85 вiдповiдей

Безкоштовний спецвипуск

Доступний в електронному вигляді усім зареєстрованим користувачам