Оплата праці в разі виконання робіт різної кваліфікації

Оплата праці

Часто за умовами виробництва робітники-почасовики виконують роботи різної кваліфікації, у зв’язку з чим постають питання щодо оплати праці. Тож у статті — про вирішення таких ситуацій з урахуванням особливостей оплати праці в сільському господарстві.


На сільськогосподарському підприємстві робітники-почасовики щодня, а також протягом дня можуть виконувати різні роботи, наприклад, в овочівництві. Те ж саме стосується й трактористів-машиністів сільськогосподарського виробництва — сьогодні вони на оранці (це роботи ІV–V розряду), а завтра возять воду (робота ІІ розряду). Як і які в таких випадках застосовувати годинні тарифні ставки? Який порядок встановлення годинних тарифних ставок для робітників-почасовиків, праця яких тарифікується за розрядами робіт (тобто для робітників-розрядників).
Нехай вас не бентежить, що йдеться про сільгосппідприємство, оскільки саме на прикладі робіт у сільському господарстві це питання можна розглянути наочніше.

Законодавчі та договірні норми

Законодавство про працю регулює трудові відносини працівників усіх підприємств незалежно від форми власності, виду діяльності та галузевої належності, а також осіб, які працюють за трудовим договором з фізичними особами (частина перша ст. 3 КЗпП). Сільгосппідприємства — це, в основному, звичайні підприємства приватної власності (приватні підприємства, товариства з обмеженою відповідальністю, акціонерні товариства). Особливості праці членів кооперативів та їх об’єднань, колективних сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств визначаються законодавством і їх статутами (частина друга ст. 3 КЗпП). Однак у Науково-практичному …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Заробітна плата

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ЗАПИТАННЯ – ВІДПОВІДІ:
найцікавіше з прямої лінії та вебінарів

 9 найважливiших тем
70 сторiнок
85 вiдповiдей

Безкоштовний спецвипуск

Доступний в електронному вигляді усім зареєстрованим користувачам