Переведення працівників: дотримання вимог трудового законодавства ФОПом


◦ Офіційні роз’яснення
◦ Трудовi вiдносини
◦ Переведення та переміщення

Лист Міністерства соціальної політики України
від 11.01.2019 р. № 10/0/22-19/133

Трудове законодавство допускає переведення працівника на роботу на інше підприємство або в іншу місцевість, навіть разом із підприємством, тільки за згодою працівника (ч. 1 ст. 32 КЗпП). Винятки передбачені у ст. 33 КЗпП та в інших нормах законодавства. Чи поширюється ця вимога на ФОП, який має найманих працівників? У листі зазначається — оскільки ФОП у розумінні норм КЗпП є роботодавцем, отже, поширюється.

Відповідно до ст. 2 КЗпП працівники реалізують право на працю шляхом укладення трудового договору про роботу на підприємстві або з фізособою.

Поняття «фізична особа — підприємець» теж охоплюється поняттям «фізична особа», оскільки громадянин, який бажає реалізувати своє конституційне право на підприємницьку діяльність, після проходження реєстраційних та інших передбачених законодавством процедур лише набуває нової ознаки — «підприємець», не втрачаючи статусу фізособи.

Відповідно до ч. 1 ст. 21 КЗпП трудовий договір є угодою між працівником і роботодавцем, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Консультант Кадровика

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00