Робота під час навчання на курсах

Відповіді на запитання

 

Медсестра навчається на курсах підвищення кваліфікації, тривалість яких становить 70 днів. У цей час у лікарні не вистачає середнього медичного персоналу. Чи можна залучати таку особу до роботи?

 

Відповідно до статті 122 КЗпП за працівниками, які направляються на курси підвищення кваліфікації, зберігається місце роботи (посада) і провадяться виплати, передбачені законодавством. За медичними та фармацевтичними працівникам державних та комунальних закладів (установ), які направляються до закладів післядипломної освіти для підвищення кваліфікації, підготовки та перепідготовки, зберігається середня заробітна плата за кожним місцем роботи згідно з постановою КМУ «Питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 11 травня 2011 р. № 524.

Мінсоцполітики в своєму листі від 12 жовтня 2012 р. № 1055/13/84-12 роз’яснює, що у випадку, якщо медичний працівник за основним місцем роботи направляється на курси підвищення кваліфікації, а за сумісництвом продовжує працювати (графік роботи та розклад занять дозволяють), то середня заробітна плата зберігається тільки за основним місцем роботи, а на роботі за сумісництвом він отримує заробітну плату за фактично відпрацьований час.

Тому в разі якщо в медичному закладі існує дефіцит співробітників, і медсестра не заперечує, щоб після навчання на курсах попрацювати, її можна прийняти за сумісництвом на іншу вакантну посаду, і на посаді за сумісництвом вона може працювати у …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Кадровик України

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00