Консультант Кадровика
електронна версія

Щодо нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю


Окрім загальних положень, у листі повідомляється, про те що роботодавці щомісячно подають до Державної податкової служби України звіт за формою № Д4 (місячна). У ньому йдеться про те, що особи, які отримали інвалідність, перебуваючи у трудових відносинах із роботодавцем, до виконання нормативу робочих місць для їх працевлаштування зараховується роботодавцю із дати встановлення особі інвалідності, щодо осіб з інвалідністю, які працевлаштовуються, — з першого дня їх працевлаштування.

Відповідно до ч. 1 ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» від 21.03.1991 р. № 875 (далі — Закон № 875) для підприємств, у т. ч. підприємств, організацій громадських організацій осіб з інвалідністю, фізосіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю у розмірі 4 % середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо у роботодавця працює від 8 до 25 осіб, — у кількості одного робочого місця.

Середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу за рік визначається на підставі п. 3.2 Інструкції зі статистики кількості працівників, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 28.09.2005 р. № 286.

Згідно з ч. 5 ст. 19 Закону № 875 виконанням нормативу робочих місць у кількості, визначеній ч. 1 цієї статті, вважається працевлаштування …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Консультант Кадровика

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00