Щодо відкликання працівника з навчальної відпустки

Відповіді на запитання

 

Працівник, який обіймає посаду інженера, оформив навчальну відпустку для підготовки до захисту диплому на 4 місяці. Але під час її використання на підприємстві звільнилася посада головного інженера, яку пропонують зайняти цьому працівникові та в якій останній зацікавлений. Відпустка закінчується через два місяці, тож виникає запитання, чи можна відкликати з неї працівника?

Ні, з навчальної відпустки відкликати працівника неможливо, оскільки така процедура передбачена лише для щорічних відпусток (ст. 12 Закону України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 р. № 504/96-ВР; далі — Закон про відпустки). Перелік відпусток, які належать до щорічних, наведено в пункті 1 статті 4 Закону про відпустки, а перелік додаткових відпусток у зв’язку з навчанням — у пункті 2 статті 4 цього ж Закону. Окрім цього, відкликання з відпустки є прерогативою роботодавця, а не працівника.

Навчальна відпустка надається працівникам, які успішно навчаються без відриву від виробництва у вищих навчальних закладах з вечірньою та заочною формами навчання, навчальних закладах післядипломної освіти та аспірантурі (ст. 15 Закону про відпустки), а роботодавець повинен створювати необхідні умови для поєднання роботи з навчанням (ст. 202 КЗпП).

Надання такої відпустки не є обов’язком роботодавця, а вважається пільгою, про що свідчить і назва глави XIV КЗпП «Пільги для працівників, які поєднують роботу з навчанням», у якій йдеться про додаткові відпустки у зв’язку з навчанням. …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Кадровик України

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ЗАПИТАННЯ – ВІДПОВІДІ:
найцікавіше з прямої лінії та вебінарів

 9 найважливiших тем
70 сторiнок
85 вiдповiдей

Безкоштовний спецвипуск

Доступний в електронному вигляді усім зареєстрованим користувачам