Вільні від роботи дні для аспірантів

Відповіді на запитання

Працівниця навчається в аспірантурі без відриву від виробництва. Чи має вона право на додаткові вільні дні, в якому обсязі та чи компенсуються вони в разі звільнення, якщо їх не було використано?

Відповідно до частини четвертої статті 218 КЗпП та частини четвертої статті 15 Закону України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 р. № 504/96-ВР працівникам, які навчаються без відриву від виробництва в аспірантурі та успішно виконують індивідуальний план підготовки, надається додаткова оплачувана відпустка тривалістю 30 календарних днів.

Навчальна відпустка тривалістю 30 календарних днів надається не за календарний рік і не за відпрацьований період, а за навчальний рік. Але через те, що цей вид відпусток не належить до щорічних, вона не переноситься на інший період і не компенсується в разі звільнення.

Також згідно з вищезгаданими нормами працівникам, які навчаються без відриву від виробництва в аспірантурі та успішно виконують індивідуальний план підготовки, протягом чотирьох років навчання, за їх бажанням, надається один вільний від роботи день на тиждень з оплатою його в розмірі 50 % середньої заробітної плати працівника. Вільні від роботи дні надаються працівнику за його заявою, тому якщо він не звертався до роботодавця з проханням про їх надання, вони не накопичуються й не компенсуються в разі звільнення.

Також варто пам’ятати, що згідно з частиною …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Кадровик України

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00