Зміна дати та формулювання причин звільнення

Відповіді на запитання

 

Працівник був звільнений за прогул, але суд виніс рішення про зміну дати й причини звільнення. Як внести такий запис до трудової книжки?

 

Звільнення працівника за ініціативою роботодавця найчастіше призводить до довготривалих спорів, які вирішуються в судовому порядку. Адже будь-яка неточність чи помилка в разі звільнення згідно зі статтями 40–41 КЗпП призводить до звернення працівника до суду та винесення в результаті судових рішень переважно не на користь роботодавця.

У разі винесення судом рішення про зміну дати та/або формулювання причин звільнення згідно з частиною третьою статті 235 КЗпП роботодавцю потрібно орієнтуватися на зміст рішення та відповідно до висновку суду внести зміни до кадрових документів. Тож роботодавець має діяти так:

— перший крок — отримати рішення суду;

— другий крок ¾ видати наказ про звільнення працівника. У цьому ж наказі потрібно відмінити попереднє звільнення. Зміст наказу має відповідати рішенню суду про зміну дати та формулювання причин звільнення;

— третій крок ¾ внести запис до трудової книжки працівника. Відповідно до пункту 2.10 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої спільним наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29 липня 1993 р. № 58, у разі зміни формулювання причини звільнення в трудову книжку працівника має бути внесено запис «Запис за …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Кадровик України

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ЗАПИТАННЯ – ВІДПОВІДІ:
найцікавіше з прямої лінії та вебінарів

 9 найважливiших тем
70 сторiнок
85 вiдповiдей

Безкоштовний спецвипуск

Доступний в електронному вигляді усім зареєстрованим користувачам