Розрахунок середньої зарплати для нарахування «відпускних» за період перебування у вимушеному прогулі


СИТУАЦІЯ: працівника за рішенням суду через 1,5 року (термін розгляду справи) поновили на роботі. Працівник відразу після поновлення на посаді забажав взяти щорічну основну відпустку.
 

Як провести розрахунок середньої заробітної плати для нарахування «відпускних» за період, що включає перебування у вимушеному прогулі?

Розрахунок середньої зарплати для нарахування «відпускних» здійснюється відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 № 100 (далі — Порядок). 

Відповідно до зазначеного Порядку періодом, що включається для розрахунку середньої заробітної плати, є останні 12 календарних місяців перед настанням відпустки або менший фактично відпрацьований період (п. 2 Порядку). 

Працівник бере відпустку відразу після поновлення на посаді. В нашому випадку (перебування працівника у вимушеному прогулі 1,5 роки) розрахунок середньої заробітної плати проводимо за 12 місяців перебування у вимушеному прогулі, що передували періоду відпустки, що передбачено п. 3 Порядку: при розрахунку середньої заробітної плати для оплати відпусток, крім окладів (тарифних ставок), доплат і надбавок, премій, що не мають разового характеру, одноразової винагороди за підсумками роботи за рік і за вислугу років, індексації, враховуються й виплати за час, протягом якого працівнику зберігається середній заробіток (зокрема, за час вимушеного прогулу).

Звертаю увагу, що сума оплати вимушеного прогулу розподіляється між місяцями, на які припадає вимушений прогул, пропорційно робочим дням за графіком роботи підприємства в цьому періоді.

 


◦ Трудовi вiдносини
◦ Простій
◦ Оплата праці
◦ Середній заробіток
◦ Відпускні
ДЕМО ДОСТУП