Актуальні судові позиції щодо захисту бізнесу


Законодавство, що регламентує користування тепловою енергією – Е-Инжиниринг  Ко
Судді Верховного Суду проаналізували актуальні судові позиції щодо захисту бізнесу. Суддя Верховного Суду у Касаційному цивільному суді Василь Крат проаналізував матеріальні та процесуальні аспекти довіреності.

Радимо ознайомитися з його презентацією з цього питання.


ВЕРХОВНИЙ СУД
Довіреність: матеріальні та процесуальні аспекти

30 червня 2023 року


1. Матеріальний аспект

Видання довіреності — односторонній правочин

Постанова КЦС ВС від 10.11.2021 у справі № 756/2312/18

Залежно від сприйняття волі сторони одностороннього правочину такі правочини, відповідно, поділяються на:

  • суворо односторонні — не адресовані нікому та без потреби в прийнятті їх іншою (іншими) особами. До них відноситься, зокрема, відмова від права власності, відмова від спадщини, прийняття спадщини;
  • такі, що розраховані на їх сприйняття іншими особами, до яких можливо віднести, зокрема, оголошення конкурсу, публічну обіцянку винагороди, відмову від спадщини на користь іншої особи, видачу довіреності, видачу векселя, розміщення цінних паперів, односторонню відмову від договору.

 

Повноваження представника

Постанова ВП ВС від 22.10.2019 по справі № 923/876/16

49. Слід зазначити, що довіреність не завжди може містити деталізований та виключний перелік дій, на вчинення яких довіритель уповноважує представника. Тому з урахуванням того, що за загальним правилом представник має завжди діяти у найкращих інтересах довірителя, та враховуючи, що відповідно до частини третьої статті 238 ЦК України представник не може вчиняти правочин від імені особи, яку він представляє, у своїх інтересах або в інтересах іншої особи, представником якої він одночасно є, за винятком комерційного представництва, а також щодо інших осіб, встановлених законом, суди мали дослідити питання добросовісності представника.