Депутати рекомендують уряду опрацювати питання підвищення розмірів прожиткового мінімуму і мінімальної зарплати


15 лютого 2023 р. відбулося чергове засідання Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, під час якого було схвалено Рекомендації учасників слухань у Комітеті на тему:  «Вплив розмірів прожиткових мінімумів на стан соціального захисту громадян України, особливо пенсіонерів, осіб з інвалідністю в Україні та дітей до 18 років». 

Учасники слухань у Комітеті визнавали, що підхід до розрахунку та застосування прожиткового мінімуму має бути змінено. Водночас, на їх думку, до питання удосконалення визначення та застосування показника прожиткового мінімуму потрібно підходити комплексно, враховуючи фінансові можливості держави. 

Зокрема, учасники слухань у Комітеті рекомендували Кабінету Міністрів України:

Про хід виконання Рекомендацій уряд має поінформувати Комітет до 01 червня 2023 року.

Також за підсумками розгляду проєкту Закону «Про захист трудових мігрантів та боротьбу з шахрайством у працевлаштуванні за кордон» № 2365 прийнято рішення рекомендувати схвалити текст порівняльної таблиці до законопроекту з урахуванням озвучених пропозицій народних депутатів України та прийняти його у другому читанні та в цілому як Закон.

Цей документ передбачає відміну ліцензування діяльності суб'єктів господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні за кордоном. В той же час пропонують запровадити декларативний принцип ведення такої діяльності, відповідно до якого суб'єкти господарювання, що надають послуги з посередництва у працевлаштуванні за кордоном, включаються до переліку суб'єктів господарювання за поданою ними декларацією. Водночас на Мінекономіки покладатиметься обов'язок вести перелік суб'єктів господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні за кордоном, який буде відкритим для всіх. Контроль за діяльністю таких суб'єктів господарювання покладено на Держпраці.

Окрім того, передбачено запровадження адміністративної відповідальності за здійснення суб'єктом господарювання діяльності з надання послуг з посередництва у працевлаштуванні за кордоном без включення до вищевказаного переліку, а також за стягнення з громадян будь-яких гонорарів, комісійних, винагород, інших видів оплати послуг з посередництва у працевлаштуванні в Україні або за кордоном. Отримувати винагороду за свою роботу посередники зможуть тільки від роботодавців, які замовляють їхні послуги.

Суб'єкт господарювання буде зобов'язаний надати громадянину до його виїзду для працевлаштування за кордоном наступні дані:


Джерело: Офіційний вебпортал парламенту України