Як призначається житлова субсидія під час воєнного стану


Логотип23 вересня 2022 р. набула чинності постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу Пенсійним фондом України», за якою призначення житлової субсидії покладається на органи Пенсійного фонду.
 

Отже, з 1 грудня 2022 р. для отримання житлової субсидії громадяни зможуть звертатися до територіальних відділень Пенсійного фонду України, у тому числі в електронній формі (через вебпортал електронних послуг або мобільний додаток Пенсійного фонду).

Окрім цього, для отримання субсидії, як і раніше, можна звертатися до уповноваженої посадової особи сільської, селищної, міської ради або Центру надання адміністративних послуг. Також подати заяву на призначення субсидії можна за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг – порталу "Дія".

Право на отримання житлової субсидії мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України, що проживають у житлових приміщеннях (будинках).

Для отримання житлової субсидії необхідно подати уповноваженій особі:

Такими документами можуть бути акт обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства та акт про відсутність централізованого постачання теплової енергії та/або природного газу, які подаються для розрахунку розміру житлових субсидій в опалювальний сезон домогосподарствам, що розташовані в населених пунктах на лінії зіткнення, перелік яких визначено в додатку 2 до розпорядження Кабінету Міністрів України “Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення” від 7 листопада 2014 р. № 1085 та які внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України залишилися без централізованого постачання теплової енергії та/або постачання природного газу і використовують побутові електроприлади для обігріву житлових приміщень);

Зверніть увагу! Зазначені документи подаються структурному підрозділу з питань соціального захисту населення, посадовим особам виконавчого органу, центру надання адміністративних послуг за зареєстрованим/задекларованим місцем проживання (орендарі, внутрішньо переміщені особи – за фактичним місцем проживання), органу Пенсійного фонду України – незалежно від місця проживання.

Окрім цього, для призначення житлових субсидій уповноважені особи витребовують інформацію про:

Отримавши всі необхідні документи, уповноважений орган протягом 10 календарних днів приймає рішення про:

Про прийняте рішення уповноважений орган письмово повідомляє заявника протягом трьох календарних днів із дня прийняття відповідного рішення. У період дії воєнного стану в Україні уповноважений орган може повідомляти заявника про прийняте рішення в телефонному режимі.

Житлова субсидія на оплату житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону і розраховується:

Після закінчення строку отримання житлової субсидії уповноважені органи самостійно здійснюють призначення житлової субсидії на наступний період для домогосподарств, які отримували житлову субсидію у попередньому періоді.
 

Важливо! Домогосподарствам, у складі яких є особи, які досягли 18-річного віку на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, внутрішньо переміщені особи, особи, які орендують житлове приміщення, необхідно повторно звернутися для призначення субсидії.

Також повторно звертатися для призначення субсидії необхідно, якщо кількість фактично проживаючих зареєстрованих осіб менше за кількість зареєстрованих осіб та у разі звернення за субсидією для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.


Джерело: Безоплатна правова допомога