Які пільги мають учасники бойових дій та члени їх сімей


У зв’язку із повномасштабним вторгненням РФ на територію України з’явилася велика кількість осіб, які є учасниками бойових дій (УБД). На сьогодні  наша держава намагається підтримувати та допомагати тим героям, які захищають нашу країну. У зв’язку з цим на рівні законодавства були встановлені пільги для учасників бойових дій та членів їх сімей.

Наразі є низка нормативно-правових актів, які регулюють цю тему, але найголовніший серед них є Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Так, зокрема, ст. 12 вищезазначеного закону встановлює велику кількість пільг.

Медичні пільги для УБД

Одним із вагомих видів пільг для учасників бойових дій є медичні. Зокрема, особа може:

Пільги, що стосуються житлових питань, зокрема:

Фінансові пільги:

Крім того, таким категоріям осіб надаються додаткові фінансові пільги зі сплати податків, зборів, мита та інших платежів до бюджету відповідно до податкового та митного законодавства.

Учасникам бойових дій пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються в розмірі 25 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Щорічно до 5 травня учасникам бойових дій виплачується разова грошова допомога.

Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» встановив дострокову пенсію за віком після досягнення чоловіками 55 років, жінками — 50 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років для чоловіків і не менше 20 років для жінок.

Держава не оминула увагою і освітню складову для учасників бойових дій. Так, Україна запровадила державну цільову підтримку для здобуття професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти учасникам бойових дій. А саме учасникам бойових дій на території інших держав надається переважне право на вступ до закладів вищої, фахової передвищої освіти, право на позаконкурсний вступ до закладів професійної освіти і на курси для одержання відповідних професій.

Закон України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» зазначив, що час проходження військової служби в особливий період зараховується до їх вислуги років, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю і до стажу державної служби на пільгових умовах.

Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» передбачені пільги на оздоровлення та відпочинок дітей учасників бойових дій. Більше того, за місцем проживання сімей учасників бойових дій їх дітям передбачені першочергові місця у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах, а також дитячих оздоровчих таборах.

Що стосується освітніх пільг, то діти таких категорій осіб мають право на переведення на бюджетну форму навчання в разі здобуття вищої, професійно-технічну та фахової предвищої освіти на денній формі. Діти учасників бойових дій, що навчаються на денній формі, мають право на безоплатне або пільгове проживання у гуртожитках. Якщо у дітей відсутня заборгованість, вони мають право на соціальну стипендію.

Законодавство країни передбачило комунальні пільги для членів сім’ї. У такому випадку учасник бойових дій повинен подати довідку про склад своєї сім’ї, на підставі якої будуть зараховані пільги. У вищезазначеній довідці про склад сім’ї особа може вказати непрацездатних батьків, які не працюють, тих, хто проживає разом із ним. Знижка на комунальні послуги для учасника бойових дій – 75 %, особам з інвалідністю – 100 %. Але надаються вони не на все житло, а на певну кількість квадратних метрів.

Таким чином, наша держава активно підтримує учасників бойових дій та членів їх сімей. Україна є гарантом запровадження та виконання вищезазначених пільг.


Джерело: Безоплатна правова допомога