Який порядок перерахунку військових пенсій



Порядок перерахунку пенсій військовослужбовців регулюється Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 9 квітня 1992 року № 2262-XII (далі – Закон).

Підставою для перерахунку раніше призначених пенсій є:

Перерахунок проводиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів.

Звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію, яким присвоєні чергові військові (спеціальні) звання під час перебування їх у запасі або у відставці, раніше призначені їм пенсії з урахуванням нових присвоєних військових (спеціальних) звань не перераховуються.

Хто може звернутися за перерахунком пенсії

Право звернутися за перерахунком пенсії мають звільнені зі служби військовослужбовці (крім випадків призначення пенсії в разі втрати годувальника дружині (чоловіку) з урахуванням вимог ч. 5 ст. 30 Закону, яка призначається незалежно від звільнення зі служби):

З повним переліком можна ознайомитись в статті 1-2 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Які бувають військові пенсії:

Алгоритм дій

1. Зверніться до обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки із заявою про видачу довідки про розмір грошового забезпечення військовослужбовця.

2. Після отримання довідки про розмір грошового забезпечення необхідно звернутися до відповідного територіального відділення Пенсійного фонду України, який призначив пенсію із письмовою заявою про її перерахунок.У разі отримання рішення про відмову в призначенні пенсії або її перерахунку, зарахуванні до вислуги років для призначення пенсії окремих періодів служби в календарному обчисленні або на пільгових умовах, порушення строків і заниження розмірів пенсії таке рішення може бути оскаржено до вищих органів або до суду.

Підстави для відмови у перерахунку пенсії:

3. Для оскарження письмової відмови Пенсійного фонду України треба звернутись до окружного адміністративного суду з позовом та зобов’язати головне управління ПФУ прийняти оновлену довідку про грошове забезпечення та перерахувати пенсію на її підставі.

Законодавством встановлено шестимісячний строк для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

4. Рішення суду про визнання бездіяльності Пенсійного фонду України та зобов’язання вчинити певні дії необхідно подати до відповідного територіального відділення Пенсійного фонду України або до Державної виконавчої служби для виконання.

Для отримання консультації з цього питання або безоплатної вторинної правничої допомоги (складання позовної заяви про визнання бездіяльності Пенсійного фонду України та зобов’язання вчинити певні дії) зверніться до системи БПД:


Джерело: Безоплатна правова допомога