Працівник не виходить на звʼязок: дії роботодавця


Працівник виїхав і вже 5 місяців не з’являється на роботі. При цьому він періодично виходить на зв'язок у месенджерах, але жодних заяв не надсилає і пояснювати причини відсутності відмовляється. Чи можна припинити з ним трудовий договір за п. 8-3 ст. 36 КЗпП України (відсутність понад 4 місяці)?

Ні, за цією підставою звільнити працівника не можна.

Для застосування п. 8-3 ст. 36 КЗпП України закон вимагає одночасного виконання двох обов’язкових умов:

  1. Фізична відсутність працівника на роботі понад 4 місяці поспіль.
  2. Повна відсутність будь-яких відомостей про причини його відсутності протягом усього цього часу.
Зверніть увагу: якщо працівник хоча б раз за ці 4 місяці вийшов на зв'язок (написав у месенджер, зателефонував, надіслав електронного листа), факт відсутності інформації зникає. Навіть якщо він не пояснив причини, сам факт контакту руйнує правову підставу для звільнення за цим пунктом.

На що ще звернути увагу роботодавцю

Південне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці