Про роботу освітян в умовах карантину


ЦК профспілки працівників освіти і науки України направило в обласні Департаменти (управління) освіти і науки листа, в якому роз’яснило умови роботи та оплати праці працівників закладів освіти і науки в умовах карантину.

Серед рекомендований заходів:

- забезпечити часткове переведення працівників закладів та установ освіти і науки, а також інших підпорядкованих організацій на роботу в гнучкому та/або дистанційному режимі;

- не допускати примусового відправлення працівників у відпустки, зокрема без збереження заробітної плати, на період призупинення навчання;

- зберігати за працівниками на період карантину середню заробітну плату.

У листі також сказано, що працівників, які фактично не виходять на роботу під час карантину, слід вважати такими, що не виходять на роботу у зв'язку з простоєм. І тут же наводиться норма ст. 34 КЗпП: простій — це призупинення роботи, викликане невідворотною силою або іншими обставинами.
 

► Вiд редакції

Тут не погоджуємося, тому що саме не вихід працівника на роботу спричиняє простій на робочому місці. І за відсутності працівника, щоб не було простою, його слід замінити іншим працівником. Це звичайна відсутність працівника на роботі з поважних причин, яку не можна вважати прогулом. І цей день оплаті не підлягає. Тому якщо працівники не можуть дістатися на роботу, і треба оголошувати простій в навчальному закладі. А не так, що заклад працює, а окремі працівники вдома простоюють і цей час їм ще й оплачується.

 

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЦК ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ