Внесено зміни до Закону «Про виконавче провадження»


Законом України від 15.03.2022 р. № 2129-IX, який набрав чинності 26.03.2022 р., розділ XIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 р. № 1404-VIII (далі — Закон № 1404) доповнено п. 10-2 такого змісту.

До набрання чинності законом щодо врегулювання відносин за участю осіб, пов'язаних з державою-агресором, зупиняється вчинення виконавчих дій, забороняється заміна стягувачів у виконавчих діях, стягувачами за якими є Російська Федерація або такі особи:

Зазначене обмеження не застосовується до громадян Російської Федерації, які проживають на території України на законних підставах, та юридичних осіб, створених та зареєстрованих відповідно до закону України, кінцевим бенефіціарним власником, членом або учасником (акціонером) яких є виключно громадяни Російської Федерації, які проживають на території України на законних підставах, або виключно громадяни України та громадяни Російської Федерації, які проживають на території України на законних підставах.

Тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України:

Забороняється відкриття виконавчих проваджень та вжиття заходів примусового виконання рішень на території адміністративно-територіальних одиниць, які тимчасово окуповані внаслідок військової агресії Російської Федерації, у період такої окупації.

За рішеннями про стягнення аліментів підприємства, установи, організації, фізичні особи, фізичні особи   підприємці, які здійснюють відрахування з заробітної плати, пенсії, стипендії та інших доходів боржника, перераховують стягнуті кошти на визначений у заяві або зверненні стягувача рахунок, а у разі відсутності реквізитів рахунка стягувача  на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби, приватного виконавця.

Від редакції додамо, що задум непоганий, але порядок дій сторін потребує додатковий роз’яснень або з боку Мін'юсту, або з боку Державної виконавчої служби на кшталт як на початку цього роз’яснення.  Тому що процедура припинення утримань із заробітної плати (а бухгалтери мають справу з нею найчастіше) це не те саме, що закінчення виконавчого провадження чи зупинення вчинення виконавчих дій, процедуру  їх припинення Законом № 1404 не визначено.