Консультант Кадровика
№12 (2018)

Що день прийдешній нам готує?

Дізнайтеся про поновлену можливість (з вступної кампанії 2019 року) першочергового зарахування на бюджетне навчання у медичні й педагогічні вищі навчальні заклади абітурієнтів, які підпишуть угоду про як мінімум трирічне відпрацювання у селі чи селищі міського типу, з’ясуйте, які зміни у порядку фінансування страхувальників (роботодавців) для надання матеріального забезпечення застрахованим особам запропоновані Фондом соцстрахування, а також ознайомтеся з позицією Мінсоцполітики щодо виплати допомоги на оздоровлення працівникам, які працюють за сумісництвом.

Трудові правовідносини

Звільнення за «винні дії»: невиплата зарплати та втрата довіри

У трудовому законодавстві передбачена можливість звільнення деяких категорій працівників за їхні «винні дії», які призвели до певних негативних наслідків для підприємства й тому продовжувати трудові відносини з ними для роботодавця недоцільно. З’ясуйте, кого ж саме можна звільнити за такими підставами та якими мають бути наслідки відповідних дій працівників для їхнього правомірного звільнення, а також ознайомтеся з правилами його документального оформлення.

Соціальний захист

Система пенсійного забезпечення в Україні: пенсії за особливі заслуги та ветеранам війни

Крім «чорнобильців», певними пільгами і перевагами у сфері пенсійного забезпечення користуються і деякі інші категорії, зокрема, громадяни, які мають особливі заслуги перед Україною, та ветерани війни. Довідайтеся, хто саме належить до вказаної категорії громадян та на які пільги й компенсації щодо пенсійного забезпечення має право.

Харчування працівників у робочі дні

Досить часто додатковий «соціальний пакет» працівників, який кожен роботодавець формує на власний розсуд, містить таку складову як забезпечення працівників харчуванням у робочі дні тижня. Дізнайтеся, якими способами можна організувати таке харчування, скільки харчування «коштуватиме» працівникам у різних випадках, а також:

  • Можливі види харчування
  • Документальне оформлення
  • Варіанти оплати працівниками
  • Порядок надання і розрахунку

Управління персоналом

Взаємодія персоналу на підприємстві

Ефективна взаємодія працівників є обов’язковим фактором в управлінні підприємством, без якого неможливий його успіх у довгостроковій перспективі. Під організацією такої взаємодії персоналу можна розуміти безліч різних моментів: від формування певних бізнес-процесів до питань ефективної комунікації. Дізнайтеся, які існують найпоширеніші причини порушення взаємодії між працівниками та що допоможе її налагодити у структурних підрозділах і на підприємстві в цілому.

Зворотний зв’язок

Один з працівників нашого підприємства періодично відмовляється виконувати окремі завдання керівництва — чи можна застосувати до нього дисциплінарне стягнення у вигляді звільнення?

Працівник має право на «звичайну» щорічну відпустку, а також на 14 днів додаткової відпустки за особливий характер праці. Основну відпустку він повністю використав, а додаткову відпустку хоче замінити грошовою компенсацією — чи можемо ми йому відмовити у цьому?

Наш працівник незабаром звільняється за власним бажанням у зв’язку з переїздом на нове місце проживання — чи потрібно у трудовій книжці окрім підстави звільнення «за власним бажанням» зазначати ще й причину звільнення?

На підприємстві періодично виникає необхідність залучати деяких працівників до роботи у вихідні дні, але один зі співробітників відмовляється виконувати наказ керівництва — чи можна йому оголосити догану?

Відповіді на ці запитання читайте на сторінках нашої газети.

Питання правопису

У сучасній українській термінології є 40% іншомовних термінів, запозичених на різних етапах розвитку мови, різними шляхами (калькування, транслітерація) і з різних причин. Зокрема, основними причинами засвоєння іншомовних слів вважають запозичення («ультиматум», «санкція»); прагнення деталізувати поняття, яке вже існує у мові («імпорт» — ввіз товарів з-за кордону, «госпіталь» — медичний заклад для лікування військовослужбовців); прагнення замінити описовий зворот («транспорт» замість «засоби пересування», «вакансія» замість «вільна посада» тощо). Ознайомтеся з найпоширенішими ускладненнями та поясненнями щодо вживання іншомовних слів у діловій мові.

Обідня перерва

Усміхніться, читаючи анекдоти про кумедні ситуації, в які потрапляють представники різних професій, ознайомтеся з «добрими порадами» щодо поведінки на роботі та з «оригінальними» смс-ками й витягами з пояснювальних записок працівників.

Календар кадровика

У кожному номері газети — календар кадровика на два місяці із зазначенням усіх святкових і неробочих днів та тих, в які тривалість робочого дня зменшується на одну годину, підсумком робочого часу при 40-годинному робочому тижні, а також важливими датами, в які слід не забути привітати рідних та друзів зі святами або ж подати відповідні звіти до державних органів.

Нормативно-правові акти

З кожним номером — вкладка з нормативними актами, яку можна легко вирвати з газети, робити поряд з текстом необхідні записи та зберігати в окремій теці. Наразі — постанови Кабінету Міністрів України ««Деякі питання документування управлінської діяльності» від 17 січня 2018 р. № 55 (витяг) та «Деякі питання реалізації права осіб на першочергове зарахування до закладів вищої медичної і педагогічної освіти за державним (регіональним) замовленням» від 30 травня 2018 р. № 417.

Обкладинка Консультант Кадровика №12 (2018)

Якщо ви ще не передплатили цей номер,
ви можете придбати його прямо зараз

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

Бонуси для передплатників видання Консультант Кадровика

Електронні версії видань
Знижка 10% на участь у семінарах
Щодня – консультації експертів прямої телефонної лініі
Щотижня – електронна газета «Зарплата&Кадри»
Щомісяця — практичні вебінари для кадровика та бухгалтера
Доступ до електронного архіву
(для передплатників на півроку та рік)
«Книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них»
(для передплатників на перше півріччя та рік)
«Штатно-посадова книга»
(для передплатників на друге півріччя та рік)

Для передплатників комплекту «ВСЕ ДЛЯ КАДРОВОЇ СЛУЖБИ» додатково:

Спецвипуск «Зразки типових форм»
(для передплатників на перше півріччя та рік)
Спецвипуск «Огляд офіційних роз’яснень»
(для передплатників на друге півріччя та рік)