Консультант Кадровика
№3 (2018)

Що день прийдешній нам готує?

З’ясуйте, частину яких витрат на професійну підготовку працівників та у якому розмірі буде компенсовано роботодавцям, дізнайтеся, за яких умов призначатимуть тимчасову державну соціальну допомогу громадянам, які досягли пенсійного віку, але не набули права на пенсійну виплату, а також довідайтеся, які зміни планується внести до Закону України «Про зайнятість населення» в частині видачі дозволів на застосування праці іноземців.

Трудові правовідносини

Звільнення працівника у випадку його тривалої непрацездатності

Іноді виникають ситуації, коли працівник тривалий час не з’являється на роботу внаслідок тимчасової непрацездатності, яка вже фактично і не виглядає «тимчасовою». Дізнайтеся, за яких обставин та яким чином можна за ініціативою роботодавця звільнити такого працівника.

Соціальний захист

Система пенсійного забезпечення в Україні: загальна характеристика

Кадровик має вирішувати певні питання, пов’язані з пенсійним забезпеченням працівників підприємства, зокрема, надавати їм документи з пенсійного страхування та усілякі довідки, які можуть знадобитися для призначення пенсій. Між тим, останнім часом пенсійне законодавство регулярно зазнає суттєвих змін — тож актуалізуйте свої знання, ознайомившись з різними питаннями системи пенсійного забезпечення.

До нас їде ревізор!

Перевірка підприємства органами Держпраці: чого очікувати та як діяти

Усім роботодавцям і кадровикам відомо про необхідність дотримання законодавства про працю, що обумовлюється не лише прагненням мати чисте сумління, а й бажанням уникнути досить значних фінансових санкцій за відповідні порушення. Але візити інспекторів праці — не найприємніша частина роботи кадровика й до них краще бути готовими заздалегідь. Завчасно ознайомтеся з порядком та строками проведення перевірок, а також дізнайтеся про:

  • Підстави для проведення
  • Об’єкти підвищеної уваги
  • Повноваження інспекторів
  • Алгоритм дій для керівника

Управління персоналом

Стереотипи, що заважають під час підбору персоналу

Довідайтеся, з якими саме поширеними в суспільстві стереотипами пов’язані найтиповіші помилки при підборі персоналу та як їх уникнути, аби не проґавити цінного для підприємства фахівця.

Зворотний зв’язок

Приймаємо на роботу молодого працівника, в якого ще не було трудової книжки, але він перебував на обліку в центрі зайнятості як безробітний і хоче, аби ми до трудової книжки першим записом внесли ці відомості — як бути у такому випадку?

Якщо на підприємстві нема інспектора з кадрів, чи може головний бухгалтер своїм підписом завіряти записи у трудових книжках або ж це вправі робити лише директор?

У працівника виникла заборгованість перед підприємством — чи можна її погасити шляхом утримань з його заробітної плати та як це оформити?

З працівником було укладено строковий трудовий договір тривалістю дев’ять місяців з 29 травня 2017 року. В який день буде потрібно звільнити такого працівника — 28 лютого чи 1 березня 2018 року?

Чи потрібно нараховувати добові за вихідний день, якщо працівник повертається з нього в неділю у першій половині дня?

Відповіді на ці запитання читайте на сторінках нашої газети.

Питання правопису

Досить часто під час підготовки того чи іншого документа виникають ускладнення з написанням певного слова, яке, як здається, можна написати разом, а можна й окремо чи взагалі через дефіс. Дійсно, іноді одне і те саме слово може мати кілька варіантів написання, які різняться залежно від контексту. Ознайомтеся з відповідями на найпоширеніші запитання, що стосуються цієї теми, аби у майбутньому легко обирати правильний варіант написання.

Обідня перерва

Усміхніться, читаючи анекдоти про кумедні ситуації, які трапляються в День Святого Валентина та усіх закоханих, ознайомтеся з «оригінальними» оголошеннями, а також отримайте задоволення від розгадування цікавих головоломок.

Календар кадровика

У кожному номері газети — календар кадровика на два місяці із зазначенням усіх святкових і неробочих днів та тих, в які тривалість робочого дня зменшується на одну годину, підсумком робочого часу при 40-годинному робочому тижні, а також важливими датами, в які слід не забути привітати рідних та друзів зі святами або ж подати відповідні звіти до державних органів.

Нормативно-правові акти

З кожним номером — вкладка з нормативними актами, яку можна легко вирвати з газети, робити поряд з текстом необхідні записи та зберігати в окремій теці. Наразі — документи, які будуть актуальними у 2018 році, а саме: розпорядження Кабінету Міністрів України «Про перенесення робочих днів у 2018 році» від 11 січня 2018 р. № 1-р, постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження критеріїв оцінки допустимості державної допомоги суб’єктам господарювання на професійну підготовку працівників» від 11 січня 2018 р. № 11-р та «Про затвердження Порядку призначення тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату» від 27 грудня 2017 р. № 1098, а також лист Міністерства соціальної політики України «Щодо запровадження квот для роботодавців з чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб для працевлаштування осіб передпенсійного віку» від 16 листопада 2017 р. № 718/0/126-17/24118.

Обкладинка Консультант Кадровика №3 (2018)

Якщо ви ще не передплатили цей номер,
ви можете придбати його прямо зараз

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

Бонуси для передплатників видання Консультант Кадровика

Електронні версії видань
Знижка 10% на участь у семінарах
Щодня – консультації експертів прямої телефонної лініі
Щотижня – електронна газета «Зарплата&Кадри»
Щомісяця — практичні вебінари для кадровика та бухгалтера
Доступ до електронного архіву
(для передплатників на півроку та рік)
«Книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них»
(для передплатників на перше півріччя та рік)
«Штатно-посадова книга»
(для передплатників на друге півріччя та рік)

Для передплатників комплекту «ВСЕ ДЛЯ КАДРОВОЇ СЛУЖБИ» додатково:

Спецвипуск «Зразки типових форм»
(для передплатників на перше півріччя та рік)
Спецвипуск «Огляд офіційних роз’яснень»
(для передплатників на друге півріччя та рік)