Консультант Кадровика
№4 (2018)

Трудові правовідносини

Звільняємо працівника за розкрадання майна роботодавця

Факти розкрадання майна роботодавця, включаючи й «дрібні крадіжки», трапляються не так вже й рідко, але не всі кадровики знають, як правильно звільнити відповідного працівника за такою підставою. Дізнайтеся, якою має бути процедура звільнення за розкрадання майна за різних обставин, а також як отримати роботодавцю компенсацію його втрат від винного у розкраданні працівника.

Соціальний захист

Доставка працівників до місця роботи і назад

Роботодавці вправі за рахунок власних коштів встановлювати додаткові, порівняно із законодавством, трудові та соціально-побутові пільги для своїх працівників. Одним із різновидів таких пільг і є доставка працівників підприємства до місця роботи та назад. Ознайомтеся з деякими питаннями надання цієї найпопулярнішої на вітчизняних підприємствах пільги, зокрема:

  • Можливі варіанти доставки
  • Документальне оформлення
  • Колективна та індивідуальна
  • Ліцензування і оподаткування

Професійна класифікація

Підбір кадрів на будівельне підприємство

Пошук працівників будівельних спеціальностей значно ускладнюється, коли будівництво має проводитися в регіонах, у той час, як управління зосереджено у столиці або великому обласному центрі. З’ясуйте, які різновиди підходів щодо пошуку дефіцитних фахівців-будівельників можуть застосовувати кадровики головного офісу.

Управління персоналом

Ділова субординація: правила і типові помилки

Ознайомтеся з правилами субординації між підлеглими і керівництвом, а також дізнайтеся, які з них найчастіше порушуються на практиці — адже кожен, аби реалізуватися як висококваліфікований фахівець, має дотримуватися субординації, знайшовши «золоту середину» між упевненістю в собі й зарозумілістю.

Зворотний зв’язок

Чи обов’язково наказ про перенесення робочих днів погоджувати з профспілковим комітетом, якщо його видано на підставі розпорядження Кабінету Міністрів України (і якщо обов’язково, то як це зробити)?

Жінка, яка працює малярем, принесла довідку про свою вагітність й вимагає перевести її на легшу роботу — яким чином це можна оформити?

Працівника звільнили за угодою сторін, але у трудовій книжці помилково записали, що він звільнений за власним бажанням — як виправити неправильний запис, враховуючи, що вже проставлено підпис директора й печатку підприємства?

Працівниця, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, надала новий листок непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами. Як обчислити їй допомогу за таким лікарняним?

Відповіді на ці запитання читайте на сторінках нашої газети.

Питання правопису

Як би ми не прагнули писати та розмовляти чистою українською мовою, час від часу в наше мовлення таки потрапляють покручі-русизми. На жаль, забагато їх і в законодавчих актах, і в діловому мовленні. Ознайомтеся з найпоширенішими русизмами, які багато хто сприймає як належне, та довідайтеся про способи їх уникнення.

Обідня перерва

Усміхніться, читаючи анекдоти про кумедні ситуації, в які потрапляють представники різних професій, а також ознайомтеся з «добрими порадами» щодо поведінки на роботі.

Календар кадровика

У кожному номері газети — календар кадровика на два місяці із зазначенням усіх святкових і неробочих днів та тих, в які тривалість робочого дня зменшується на одну годину, підсумком робочого часу при 40-годинному робочому тижні, а також важливими датами, в які слід не забути привітати рідних та друзів зі святами або ж подати відповідні звіти до державних органів.

Нормативно-правові акти

З кожним номером — вкладка з нормативними актами, яку можна легко вирвати з газети, робити поряд з текстом необхідні записи та зберігати в окремій теці. Наразі — документи, які будуть актуальними у 2018 році, а саме: постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження критеріїв оцінки допустимості державної допомоги суб’єктам господарювання на працевлаштування окремих категорій працівників та створення нових робочих місць» від 31 січня 2018 р., роз’яснення Державної служби статистики України «Щодо форми державного статистичного спостереження № 1-ПВ (умови праці) (один раз на два роки) «Звіт про умови праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці» від 30 червня 2017 р. № 17.4-12/4 та лист Міністерства соціальної політики України «Щодо питань надання матеріального забезпечення особам, які працюють на умовах цивільно-правового договору» від 17 грудня 2017 р. № 571/0/86-17/218.

Обкладинка Консультант Кадровика №4 (2018)

Якщо ви ще не передплатили цей номер,
ви можете придбати його прямо зараз

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

Бонуси для передплатників видання Консультант Кадровика

Електронні версії видань
Знижка 10% на участь у семінарах
Щодня – консультації експертів прямої телефонної лініі
Щотижня – електронна газета «Зарплата&Кадри»
Щомісяця — практичні вебінари для кадровика та бухгалтера
Доступ до електронного архіву
(для передплатників на півроку та рік)
«Книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них»
(для передплатників на перше півріччя та рік)
«Штатно-посадова книга»
(для передплатників на друге півріччя та рік)

Для передплатників комплекту «ВСЕ ДЛЯ КАДРОВОЇ СЛУЖБИ» додатково:

Спецвипуск «Зразки типових форм»
(для передплатників на перше півріччя та рік)
Спецвипуск «Огляд офіційних роз’яснень»
(для передплатників на друге півріччя та рік)