Консультант Кадровика
№6 (2018)

Що день прийдешній нам готує?

Ознайомтеся з графіком роботи прямої телефонної лінії Уряду на другу половину березня поточного року, дізнайтеся, чому деякі органи державного нагляду, у т. ч. й Державна служба України з питань праці, вже можуть проводити планові перевірки, згадайте, коли у поточному році слід перевести годинник на літній час, а також з’ясуйте, яку позицію займає Державна фіскальна служба України щодо оподаткування доходу у вигляді середнього заробітку, отриманого працівником, який продовжив військову службу за контрактом.

Трудові правовідносини

Звільнення у зв’язку з поновленням на роботі попереднього працівника: порядок дій

Бувають випадки, коли роботодавець зобов`язаний поновити на роботі працівника (наприклад, за рішенням суду), але відповідна посада вже «зайнята» іншим працівником. Довідайтеся, що робити у такій ситуації, зокрема, враховуючи:

  • Підстави для поновлення на роботі
  • Випадки, коли звільнення неможливе
  • Приклади вирішення робочих ситуацій
  • Документальне оформлення: дії та зразки

Соціальний захист

Система пенсійного забезпечення в Україні: пенсії за віком на пільгових умовах

Для більшості «звичайних» працівників пенсійний вік становить 60 років, а величина оцінки одного року їх страхового стажу за період участі в системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування дорівнює 1%. Разом з тим, є категорії працівників, для яких законодавством передбачені пенсії на пільгових умовах. Дізнайтеся, хто ж належить до таких категорій та у чому саме полягають «пільгові» умови щодо пенсійного віку і стажу роботи.

Кадрове діловодство

Як нормувати працю кадровиків

Нерідко від кадровиків доводиться чути про недбале ставлення керівництва до питань нормування їхньої праці. Це пов’язано і з нерівною чисельністю персоналу протягом року, і з неналежними умовами праці та робочого місця, і з невідповідністю розміру заробітної плати обсягу робіт тощо. З’ясуйте, як нормувати працю кадрових працівників, аби дотримуватися законодавства й не демотивувати персонал.

Управління персоналом

Бюджет витрат на персонал

Однією з ключових компетенцій менеджерів і керівників HR-служби чи відділу кадрів є активна участь в системі бюджетного управління, зокрема планування та контроль витрат на персонал. Довідайтеся, як скласти бюджет витрат на персонал, аби кожна з його складових була достатньо аргументована для керівництва підприємства.

Зворотний зв’язок

Працівник подав заяву про звільнення за власним бажанням через п’ять днів після того, як її написав (відповідно, у заяві поряд з його підписом стоїть дата, яка не відповідає дню її фактичного подання). З якої ж дати ми маємо обчислювати 14 днів, які він ще має відпрацювати, враховуючи, що бажаний день звільнення у заяві не вказаний?

Чи потрібно буде звільняти працівника, в якого закінчується термін дії контракту, якщо наступного дня з ним планується укладення нового контракту?

Яким чином документально оформити відсутність працівника на роботі у зв’язку з проходженням ним навчальних військових зборів?

Відповіді на ці запитання читайте на сторінках нашої газети.

Питання правопису

Багато запитань виникає щодо схожих за формою або за значенням слів — приміром, часто плутають такі слова як «затрати» і «витрати», «дебіт» і «дебет» тощо. Здається, особливої різниці немає, але неправильно вживаючи слова, людина може цілком змінити сенс сказаного або написаного, а серед освічених людей вона виглядатиме невігласом. Ознайомтеся з найпоширенішими ускладненнями та поясненнями щодо вживання схожих слів.

Обідня перерва

Усміхніться, читаючи анекдоти про кумедні ситуації, в які потрапляють представники різних професій, а також ознайомтеся з «добрими порадами» щодо поведінки на роботі та з «оригінальними» оголошеннями й витягами з доповідних записок.

Календар кадровика

У кожному номері газети — календар кадровика на два місяці із зазначенням усіх святкових і неробочих днів та тих, в які тривалість робочого дня зменшується на одну годину, підсумком робочого часу при 40-годинному робочому тижні, а також важливими датами, в які слід не забути привітати рідних та друзів зі святами або ж подати відповідні звіти до державних органів.

Нормативно-правові акти

З кожним номером — вкладка з нормативними актами, яку можна легко вирвати з газети, робити поряд з текстом необхідні записи та зберігати в окремій теці. Наразі — актуальні документи, а саме: постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку органів державного нагляду (контролю), на які не поширюється дія Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 18 грудня 2017 р. № 1104 та витяг з наказу Міністерства соціальної політики України «Про затвердження Методики розроблення професійних стандартів» від 22 січня 2018 р. № 74.

Обкладинка Консультант Кадровика №6 (2018)

Якщо ви ще не передплатили цей номер,
ви можете придбати його прямо зараз

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

Бонуси для передплатників видання Консультант Кадровика

Електронні версії видань
Знижка 10% на участь у семінарах
Щодня – консультації експертів прямої телефонної лініі
Щотижня – електронна газета «Зарплата&Кадри»
Щомісяця — практичні вебінари для кадровика та бухгалтера
Доступ до електронного архіву
(для передплатників на півроку та рік)
«Книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них»
(для передплатників на перше півріччя та рік)
«Штатно-посадова книга»
(для передплатників на друге півріччя та рік)

Для передплатників комплекту «ВСЕ ДЛЯ КАДРОВОЇ СЛУЖБИ» додатково:

Спецвипуск «Зразки типових форм»
(для передплатників на перше півріччя та рік)
Спецвипуск «Огляд офіційних роз’яснень»
(для передплатників на друге півріччя та рік)