Консультант Кадровика
№8 (2018)

Що день прийдешній нам готує?

Дізнайтеся про новації у процедурі встановлення інвалідності, які відбулися внаслідок внесення змін до ст. 7 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», ознайомтеся з основними положеннями Вимог безпеки та захисту здоров’я під час використання виробничого обладнання працівниками, затвердженими наказом Міністерства соціальної політики України від 28 грудня 2017 р. № 2072, що набув чинності 10 квітня 2018 р., а також з’ясуйте, яку позицію займає Національне агентство України з питань державної служби щодо переведення державного службовця на посаду державної служби без конкурсу, а Міністерство соціальної політики України — щодо необхідності затвердження правил внутрішнього трудового розпорядку.

Трудові правовідносини

Надаємо позику працівникові

Будь-хто з працівників підприємства може опинитися у скрутній фінансовій ситуації, коли виникає потреба взяти гроші в борг для вирішення проблемних питань. І досить часто у таких випадках для працюючого громадянина роль позикодавця виконує саме його підприємство. Дізнайтеся, як вітчизняне законодавство тлумачить такі відносини, яким чином роботодавець може надати працівникові грошову позику та що робити, якщо працівник її вчасно не повернув, зокрема, враховуючи:

  • Законодавче регулювання
  • Документальне оформлення
  • Обов’язкові складові договору
  • Дії у разі звільнення працівника

Звільнення за появу на роботі у нетверезому стані: порядок дій

Іноді трапляються випадки, коли окремі працівники з’являються на роботу в нетверезому стані, через що вони не можуть ефективно і якісно виконувати свої функціональні обов’язки. Оскільки такі ситуації не «влаштують» будь-якого роботодавця, законодавством передбачена можливість вжиття різноманітних заходів щодо таких працівників, у т. ч. й звільнення. Дізнайтеся, як правильно провести процедуру розірвання трудового договору за такою підставою.

Соціальний захист

Система пенсійного забезпечення в Україні: пенсії за вислугу років

У зв’язку з проведенням пенсійної реформи в Україні, кількість категорій працівників, які мають право на пенсію за вислугу років, значно скоротилася, хоча працівники деяких таких категорії, для яких була передбачена можливість виходу на пенсію за вислугу років попереднім законодавством, все ще можуть виходити на таку пенсію у певних випадках. Довідайтеся, хто ж саме має право на пенсію за вислугу років згідно з чинним законодавством.

Управління персоналом

Як позбутися звички працівників спізнюватися на роботу

Запізнення співробітників на роботу — болісна тема для багатьох роботодавців. Хоча при належному оформленні регулярні запізнення можуть бути й підставою для звільнення (як систематичне невиконання трудових обов’язків), проте в більшості випадків роботодавець все ж не має бажання через запізнення втрачати своїх працівників. З’ясуйте, що ж може бути причиною постійних запізнень та які існують способи змінити поведінку працівників на краще.

Зворотний зв’язок

Працівниця, яка перебуває у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, хоче її перервати й узяти «навчальну» відпустку, а за дні невикористаної відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами отримати грошову компенсацію — чи можна задовольнити її прохання?

Чи має переважне право на залишення на роботі при скороченні штату та чисельності працівників батько трьох неповнолітніх дітей (не одинокий)?

Якої тривалості має бути щорічна основна відпустка працівника, який працює в режимі неповного робочого часу (два дні на тиждень по 8 годин), а також яким чином цьому працівникові слід оплачувати лікарняний?

Збираємося прийняти на роботу студента денної форми навчання — його слід оформлювати як на основне місце роботи або за сумісництвом й на повний робочий день чи ні?

Чи потрібно, аби у заяві працівника про прийняття на роботу було зазначено, що робота тимчасова, або ж достатньо про це вказати в наказі й трудовій книжці?

Відповіді на ці та інші запитання читайте на сторінках нашої газети.

Обідня перерва

Усміхніться, читаючи анекдоти про кумедні ситуації, в які потрапляють представники різних професій, ознайомтеся з «добрими порадами» щодо поведінки на роботі та з «оригінальними» оголошеннями, а також отримайте задоволення від розгадування цікавих головоломок.

Календар кадровика

У кожному номері газети — календар кадровика на два місяці із зазначенням усіх святкових і неробочих днів та тих, в які тривалість робочого дня зменшується на одну годину, підсумком робочого часу при 40-годинному робочому тижні, а також важливими датами, в які слід не забути привітати рідних та друзів зі святами або ж подати відповідні звіти до державних органів.

Нормативно-правові акти

З кожним номером — вкладка з нормативними актами, яку можна легко вирвати з газети, робити поряд з текстом необхідні записи та зберігати в окремій теці. Наразі — постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Типового порядку проведення оцінювання результатів службової діяльності державних службовців» від 14 березня 2018 р. № 185.

Обкладинка Консультант Кадровика №8 (2018)

Якщо ви ще не передплатили цей номер,
ви можете придбати його прямо зараз

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

Бонуси для передплатників видання Консультант Кадровика

Електронні версії видань
Знижка 10% на участь у семінарах
Щодня – консультації експертів прямої телефонної лініі
Щотижня – електронна газета «Зарплата&Кадри»
Щомісяця — практичні вебінари для кадровика та бухгалтера
Доступ до електронного архіву
(для передплатників на півроку та рік)
«Книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них»
(для передплатників на перше півріччя та рік)
«Штатно-посадова книга»
(для передплатників на друге півріччя та рік)

Для передплатників комплекту «ВСЕ ДЛЯ КАДРОВОЇ СЛУЖБИ» додатково:

Спецвипуск «Зразки типових форм»
(для передплатників на перше півріччя та рік)
Спецвипуск «Огляд офіційних роз’яснень»
(для передплатників на друге півріччя та рік)