Відпустка матері двох дітей до 15 років

15 грудня 2021 р. 10:31
Переглядів: 472
0

У працівниці закінчується відпустка по догляду за дитиною до 3 років 04.10.2021р. Вона написала заяву з проханням надати з 05.10.2021 відпустку за 2021 рік як матері двох дітей до 15 років. Чи має вона права взяти таку відпустку, зважаючи, що жодного для не працювала у 2021 році?

Марина, Одеса

Знаєте когось, кому також потрібна відповідь на це запитання? Поділіться посиланням: https://profpressa.com/community/questions/1

Відповіді користувачів


0

З 09.05.2021 року ст. 19 Закону  України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР не містить вимоги щодо надання відпустки на дітей виключно «працюючій» жінці.

Тому жінка, яка перебувала у відпустці по догляду за дитиною після 09.05.2021 може взяти відпустку на дітей за 2021 рік незалежно від того, чи є відпрацьовані дні у календарному році.

Водночас з цієї ж дати правом на відпустку ощасливили й батька, який має двох дітей до 15 років. Оскільки даною відпусткою може скористатися тільки один з батьків, інший має надати довідку, що він не брав таку відпустку і не буде брати в поточному календарному році.

Також роботодавець може на підставі ст.13КЗпП передбачати додаткові гарантії працівникам, які мають дітей, прописавши це у колдоговорі. Зокрема, може бути передбачена додаткова відпустка на дітей кожному з батьків (без будь-яких додаткових умов щодо підтвердження її невикористання одним із них).

16 грудня 2021 р. 14:36
Кадристка Кет