Переведення зовнішнього сумісника на постійну роботу
Відповіді користувачів
оформити звільнення з подальшми прийняттям на роботу на нових умовах
Анонімний користувач
Зовнішне сумісництво - це один вид договору, а основне місце роботи - інший. Звільнити за сумісництвом та прийняти на основне місце роботи. Подати до податкової повідомлення про прийняття з категорією 1. А в таблиці 5 відомості про трудові відносини заповнити два рядка - категорія 2 звільнено, категорія 1 прийнято. Таким чином, через звільнення, а не через перевод.
Анонімний користувач
Рекомендуємо оформити звільнення із роботи за сумісництвом, а потім прийняти особу на основне місце роботи.
Хоча на сьогодні ведення трудових книжок необов’язкове, поки діє перехідний період, рекомендуємо оформлювати перехід із роботи за сумісництвом на основне місце роботи шляхом звільнення. Це пов’язано з труднощами внесення запису до трудової книжки, адже трудова діяльність не може починатися із запису «Переведений…» — роботодавцю потрібно внести запис про прийняття особи на роботу.
Наголошуємо, що переведення можливе лише з посади на посаду в одного роботодавця або з підприємства на підприємство згідно з п. 5 ст. 36 КЗпП (звільнення в порядку переведення).
Також є ще один аргумент на користь такого оформлення: ДПС має інформацію про працівника-сумісника, тому щоб її актуалізувати, потрібно звільнити працівника із роботи за сумісництвом і прийняти на основне місце роботи, зробивши відповідну позначку під час подання повідомлення про прийняття на роботу, затвердженого постановою КМУ «Про порядок повідомлення Державній податковій службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу» від 17.06.2015 р. № 413.
Ольга консультант KadrEX