Звільнення в умовах воєнного стану (виплата компенсації при звільненні)

28 квітня 2022 р. 22:29
Переглядів: 1788
0

Співробітник звільняється в умовах воєнного стану.
Немає можливості зробити відповідний запис про звільнення в трудовій книжці, а також поставити підпис і печатку в ній.
Також виникає проблема з тим, щоб розрахувати такого співробітника (виплатит йому компенсацію основної щорічної відпустки).  Такої можливості у роботодавця немає в умовах воєнного стану.
Підкажіть по всій наведеній ситуації.

Natalia

Знаєте когось, кому також потрібна відповідь на це запитання? Поділіться посиланням: https://profpressa.com/community/questions/105

Відповіді користувачів


0


На жаль, із запитання не зрозуміло чому саме немає можливості внести запис. Якщо трудова книжка зберігалася у працівника, то вносити запис роботодавцю вже немає змісту, адже з 10.06.2021 р. він вноситься лише за бажанням працівника. Якщо запис не можна внести через відсутність доступу до неї або відсутності осіб, які відповідають за ведення трудових книжок – питання інше. Конкретизуйте запитання, в чому складність.

Щодо виплат. В даному випадку слід керуватися нормами ч.3 та ч.4 ст.10 Закону України "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану". Тобто, якщо внаслідок бойових дій або інших обставин непереборної сили роботодавець не має можливості розрахувати і виплатити працівнику на дату звільнення належні йому суми зарплати, в т.ч. компенсацію за невикористану відпустку, то, у такому разі, строк виплати зарплати може бути відтермінований до моменту відновлення діяльності підприємства.

 

29 квітня 2022 р. 12:40
Кадристка Кет