Суміщення професій з різних категорій

12 грудня 2021 р. 11:34
Переглядів: 422
0

Майстер, який працює на виробництві в цеху на приватному підприємстві, володіє необхідними навичками й має можливість одночасно з основною виконувати додаткову роботу оператора верстатів у цьому ж цеху за суміщенням. Чи можливе таке суміщення, адже ці професії належать до різних категорій?


 

Володимир

Знаєте когось, кому також потрібна відповідь на це запитання? Поділіться посиланням: https://profpressa.com/community/questions/11

Відповіді користувачів


1
Автору запитання допомогла ця відповідь

Визначення поняття «суміщення» наведено в постанові КМУ «Про порядок і умови суміщення професій (посад)» від 04.12.1981 р. № 1145 (далі — Постанова № 1145). У п. 3 цієї Постанови зазначено, що суміщення професій (посад), як правило, дозволяється в межах тієї категорії персоналу, до якої належить цей працівник (робітники, інженерно-технічні працівники, службовці та інші).

Однак п. 2 Постанови № 1145 встановлено, що суміщення професій (посад) передбачає виконання працівником поряд зі своєю основною роботою, визначеною трудовим договором, додаткової роботи за іншою професією (посадою) на одному й тому ж підприємстві за згодою працівника протягом встановленої законодавством тривалості робочого дня (робочої зміни), якщо це економічно доцільно та не призводить до погіршення якості продукції, виконання робіт, обслуговування населення.


Зважаючи на те, що Постанова № 1145 є досить давнім нормативно-правовим актом та застосовується лише в частині визначення поняття «суміщення професій (посад)» (лист Мінпраці від 21.12.2009 р. № 808/13/84-09), слід вважати, що категоричної заборони щодо суміщення професій, які належать до різних категорій, немає.

 

13 грудня 2021 р. 11:34
Алла Петрашенко