Виконання обов’язків на період відпустки директора

16 грудня 2021 р. 11:36
Переглядів: 3663
0

У штатному розписі немає посади заступника директора. На кого можна покласти виконання обов’язків на період відпустки директора?

 

Інна Михайлівна

Знаєте когось, кому також потрібна відповідь на це запитання? Поділіться посиланням: https://profpressa.com/community/questions/12

Відповіді користувачів


0

Якщо процедура призначення виконувача обов’язків директора не передбачена в установчих документах підприємства, то призначити тимчасового заступника директор повинен сам.

На практиці найчастіше обов’язки директора виконує його заступник, а якщо заступника немає — керівник структурного підрозділу і т. д. Законодавством визначено форми організації такої «заміни».

Оформити тимчасового наступника директора можна шляхом:

  • тимчасового заступництва (заміщення).    У такому разі працівник звільняється від своєї основної роботи й виконує винятково обов’язки директора (п. 1 Роз’яснення «Про порядок оплати тимчасового заступництва» від 29.12.1965 р. № 30/39);
  • виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника.  У такому випадку працівник виконуватиме обов’язки директора без звільнення від своєї основної роботи (ст. 105 КЗпП).

Водночас Мінсоцполітики в листі від 21.07.11 р. № 590/13/84-11  вказує, що виконання службових обов’язків за більш відповідальною посадою за тимчасово відсутнього працівника, коли це пов’язано з розпорядчими функціями, є тимчасовим заступництвом.

17 грудня 2021 р. 11:37
Оксана Бондаренко