ЄСВ

10 травня 2022 р. 17:16
Переглядів: 524
0

Доброго дня! Що робити? Якщо заплатив ЄСВ за лютий місяць 2021 року, але не вписав ці кошти у звіт за 2021 рік? У лютому став фопом, але спочатку на загальній системі перебував ,( не праював), кошти не отримував. Вже з 1 березня ФОП був на спрощеній системі. Чи пропадуть ці гроші? Чи залишаться на слідуючий період? Чи треба  написати якусь уточнюючу, чи ще щось?Дякую!!!

Ліза

Знаєте когось, кому також потрібна відповідь на це запитання? Поділіться посиланням: https://profpressa.com/community/questions/121

Відповіді користувачів


0

Доброго дня. Це питання не "зарплатне". Воно стосується діяльності ФОП, а отже не в нашій компетенції. Крім того, питання сформульоване таким чином, що взагалі важко зрозуміти, яка це була оплата (податковий платіж, передоплата за товари, послуги тощо) і чому її заплатили, як вказано у запиті, саме у звіті за 2021 рік, а потім не вписали за лютий місяць ? І про який саме звіт йде мова? Оскільки номеру телефону, щоб з'ясувати такі неточності немає, то, з огляду на зазначене, спробую відповісти, дотримуючись загальних правил. На ЄП можна перейти лише з початку кварталу, тобто не з 01 березня, як зазначено у запиті, а з 01 квітня. При цьому не повинно бути заборгованості з податків (ПДФО, ВЗ), а також з ЄСВ та із суми непогашених штрафів і пені. Тому, якщо ФОП-загальносистемник переходить на ЄП з ІІ кв. 2022 року, то за підсумками І кварталу 2022 року йому потрібно розрахувати і сплатити: 18% ПДФО і 1,5% ВЗ від суми чистого доходу (за мінусом авансових платежів), а також 22% ЄСВ теж від суми чистого доходу. При цьому потрібно подати і декларацію за період роботи на загальній системі оподаткування.

10 травня 2022 р. 17:17
Олена