Надання відпустки по догляду за дитиною до 3 років під час воєнного стану

16 травня 2022 р. 16:39
Переглядів: 2389
0

Згідно Закону України "Про відпустки" після закінчення відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами за бажанням матері або батька дитини одному з них надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
З працівницею призупинено трудовий договір на період воєнного стану до його скасування, відповідно роботодавець не видавав наказ про надання їй відпустки у звязку з вагітністю та пологам. Працівниця може піти у відпустку по догляду за дитиною до 3 років (соціальну відпустку).
В даній ситуації згідно Закону України "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану" у період воєнного стану роботодавець не може відмовити працівниці у наданні відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею 3 років. 
З якої дати їй повинна бути надана відпустка по догляду за дитиною до 3 років (чи може працівниця в заяві вказати будь-яку дату після народження дитини)? Як здійснюється оплата відпустки по догляду за дитиною до 3 років у період воєнного стану?

Natalia

Знаєте когось, кому також потрібна відповідь на це запитання? Поділіться посиланням: https://profpressa.com/community/questions/129

Відповіді користувачів


1

Напевно, ви в кількох місцях загубили знаки запитання :) 
Відпустка для догляду не оплачується.
Відпустка для догляду може надаватися з будь-якої дати протягом 3-х років
Якщо ви призупинили договір, то відновіть його дію і з цієї ж дати надайте відпустку.
Не забудьте показати дату закінчення відпустки по вагітності і дату початку для догляду

16 травня 2022 р. 17:19
Інкогніто