Увільнення у зв'язку зі службою в ДФТГ

18 травня 2022 р. 22:34
Переглядів: 1253
0

Доброго вечора. Як правильно оформити увільнення від роботи співробітника, який проходить службу в ДФТГ? Контракт підписаний 26.03, надав його роботодавцю тільки 18.05. Весь час з 26.03 по 18.05 працював дистанційно, свою роботу виконував, зараз немає такої можливості, тому і надав контракт. Чи не буде порушенням наказ на увільнення видати 18.05 і з того ж дня увільнити від роботи цього співробітника? Як правильно це зробити?

Анонімний користувач

Знаєте когось, кому також потрібна відповідь на це запитання? Поділіться посиланням: https://profpressa.com/community/questions/133

Відповіді користувачів


1

Військовослужбовці не можуть одночасно проходити службу і працювати. Але служба в ДФТГ не робить з працівника військовослужбовця (ДФТГ це воєнізоване формування, а не військове), тому він може поєднувати і роботу, і службу в ТрО. І Мінекономіки розяснювало, що за таким працівником зберігається місце роботи і середній заробіток тільки в дні, коли він залучається до обовязків служби. І ваш випадок можна під це підвести.
Якщо у вас дистанційна робота була оформлена офіційно договором і вівся облік робочого часу і т.п., то це буде підтвердженням того, що працівник працював, а не проходив службу в ТрО. Тепер хай тоді пише заяву "Прошу увільнити від виконання трудових обовязків за посадою з (18 чи яке там число) зі збереженням місяця роботи та середнього заробітку за ч. 1 ст. 119 КЗпП у звязку з неможливістю виконувати доручену роботу з підстав залученням до виконання обовязків в ДФТГ згідно з укладеним контрактом (копія додається)."
І тоді з 18.05 увільняєте і перестаєте вести облік робочого часу і роботи за трудовим договором. Табелюєте його "ІН" з виплатою середнього заробітку.
Якби у вас було з 26.03 "НЗ" в табелі і тут 18.05 він зявляється і надає контракт на підтвердження своєї відстуності, то тут можна було б вести мову про коригування табеля на "ІН" з нарахування середнього заоробітку за попередній період.
 

19 травня 2022 р. 12:47
Інкогніто