Призупинення трудових відносин

19 травня 2022 р. 22:38
Переглядів: 414
0

Чи правомірне призупинення дії трудового договору лише з деякими працівниками за умови, що підприємство працює?

Анонімний користувач

Знаєте когось, кому також потрібна відповідь на це запитання? Поділіться посиланням: https://profpressa.com/community/questions/135

Відповіді користувачів


0

в Законі і розясненнях Мінекономіки написано так (ст. 13) https://profpressa.com/news/zakon-no-2136-roziasnennia-vid-minekonomiki

1. Призупинення дії трудового договору – це тимчасове припинення роботодавцем забезпечення працівника роботою і тимчасове припинення працівником виконання роботи за укладеним трудовим договором.

Дія трудового договору може бути призупинена у зв'язку з військовою агресією проти України, що виключає можливість надання та виконання роботи.

Призупинення дії трудового договору не тягне за собою припинення трудових відносин.

Розяснення Мінекономіки:

Головною умовою для призупинення дії трудового договору є абсолютна неможливість надання роботодавцем та виконання працівником відповідної роботи.

Тобто не йдеться про працює/непрацює підприємство (підприємство до моменту його ліквідації вважається таким, що працює), йдеться про забезпчення/незабезпечення роботою.
Якщо він вас не може забезпечити роботою "у зв'язку з військовою агресією проти України, що виключає можливість надання та виконання роботи", то може призупинити тільки з вами. 
Але  вас тут, схоже, треба вести мову про простій для вас, якщо роботи немає саме для вас.
Полякайте Держпраці

20 травня 2022 р. 11:05
Інкогніто