Відсторонення невакцинованого вчителя

11 грудня 2021 р. 15:32
Переглядів: 937
0

Доброго дня. Невакцинований вчитель перебуває на лікарняному з 2 по 10 листопада. Як діяти керівнику? Відсторонювати від роботи з 8 листопада чи по виходу з лікарняного і чи оплачувати лікарняний з 8 по 10?

Алла

Знаєте когось, кому також потрібна відповідь на це запитання? Поділіться посиланням: https://profpressa.com/community/questions/16

Відповіді користувачів


1

Законодавством не врегульовано це питання і поки що немає роз'яснень державних органів. Але з логіки випливає, що відстороняється працівник від роботи, тобто від виконання трудових обовязків. Якщо працівник перебуває на лікарняному, то він не виконує трудові обовязки, тому відсторонення є недоцільним. Тим більше, що з наказом про відсторонення необхідно працівника ознайомити. Таким чином, на нашу думку, лікарняні оплачуються за весь час перебування на лікарняному, тому що тимчасова непрацездатність припала не на відсторонення. У разі якщо все ж таки роботодавець вирішить відсторонити 8.11 під час тимчасової непрацездатності, то з 8 по 10 тимчасова непрацездатність не оплачується.

З цього приводу є роз'яснення Фонду соціального страхування України від 05.11.2021.
Виплата не здійснюється за ті дні тимчасової непрацездатності, які збігаються з днями відсторонення від виконання обов’язків.

12 грудня 2021 р. 11:34
Олена