Призупинення дії трудового договору

04 червня 2022 р. 17:23
Переглядів: 109
0

Вихователь ГПД вимагає від директора школи організації дистанційної роботи після 03.06.2022. Освітній процес завершено 03.06.2022, організація позаурочної діяльності для здобувачів освіти не можлива. Діти з 04.06.2022 на канікулах. Вчителю були запропоновані види робіт, на які з 04.06.2022 переводяться сі працівники, а саме: цілодобове чергування в укритті, облсгуовування Територіального інформаційного центру, утримання будівлі в належному стані. Вчитель відповів на всі звернення заявою: "організація моєї трудової діяльності неможлива з 04.06 .2022 у звязку з тим, що на території Запорізької області ведуться бойові дії". Заклад знаходиться в місті Запоріжжя, працівник перебуває в Німеччині. Чи є підстави для призупинення дії трудового договору за ініціативою роботодавця? як правильно мотивувати призупинення? Чи потрібно погодження профспілки та фіксація факту відсутності працівника на роботі 04.06.2022, якщо ще 28.05 працівник написав, що не зможе зявитися?

Анонімний користувач

Знаєте когось, кому також потрібна відповідь на це запитання? Поділіться посиланням: https://profpressa.com/community/questions/161

Відповіді користувачів


1
Автору запитання допомогла ця відповідь

Ви маєте право призупинити дію трудового договору на період воєнного стану, згода профспілки для цього не потрібна. Фіксувати факти відстуності на роботі потрібно, по можлвисті актом

06 червня 2022 р. 10:29
Анонімний користувач

0
Автору запитання допомогла ця відповідь

/вчитель відповів на всі звернення заявою: "організація моєї трудової діяльності неможлива з 04.06 .2022 у звязку з тим, що на території Запорізької області ведуться бойові дії"/ не йому виріщувати можливо чи неможливо. Якщо у вас є роботи для нього по трудовому довору як для вихователя, хай виходить на роботу. А не вийде - НЗ

06 червня 2022 р. 10:42
Анонімний користувач

0
Автору запитання допомогла ця відповідь

На мою думку логічно діяти так. Відкрийте його посадову інструкцію і пройдіться по пунктах, де написано, що повинен робити. Якщо виконання них обовязків можливе дистанційно - можна оформити дистанційну роботу, якщо ні - то ні.
Якщо є робота в межах його посадових обовязків, яку б він міг виконувати будучи на місці, а він її не може виконувати, бо відмовляється приїхати і т.і. - я б ставив "НЗ" без усяких виплат.
Якщо є робота в межах його посадових обовязків, яку б він міг виконувати будучи на місці чи дистанційно, а ви її не може забезпечити виконувати - це простій. На час простою працівник за згодою може бути переведений на іншу роботу (див. ст. 34 КЗпП).
Але для освітян є багато "цу" від МОН, тому керуватися треба не логікою, а "цу".
На цю ж тему див. https://profpressa.com/news/trudovi-vidnosini-u-galuzi-osviti-pid-chas-voiennogo-stanu-roziasnennia-mon 

06 червня 2022 р. 10:30
Дмитро Кучерак