Звільнення сумісника

21 липня 2022 р. 11:01
Переглядів: 247
0

Шановні колеги, доброго дня. 19.07.2022 набув чинності Закон від 01.07.2022р. 2352-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації трудових відносин». Працівники не можуть перебувати у відпустці без збереження заробітної плати більше 90 днів в період дії воєнного стану. Прошу повідомити своїх працівників про ці зміни і організувати подання заяв на звільнення таких працівників. Дякую

Я теж читаючи цей закон не знайшла відповіді на дане моє питання, тому запитую вас.Як правильно  вчинити у даному випадку?

Анонімний користувач

Знаєте когось, кому також потрібна відповідь на це запитання? Поділіться посиланням: https://profpressa.com/community/questions/195

Відповіді користувачів


0

Я не кадровик, я звичайний працівник, який хоче знати чи дійсно це ж у законі , так як організація в якій я працюю у багато чому обманює працівників, тому і запитую у спеціалістів

 

22 липня 2022 р. 17:31
Анонімний користувач

0
Автору запитання допомогла ця відповідь

Ви зараз скопіювали і переслали чиєсь повідомлення вам чи комусь іншому адресоване.
Хто вам це прислав і від кого? /Як правильно  вчинити у даному випадку?/ Що саме і кому вчинити?
Хто ви є: кадровик? бухгалтер? Ви хочете, щоб ми в редакції вам розробили зразок повідомлення про звільнення?
Ви звичайний працівник, який не ходить на роботу, і вам прислав його роботодавець і хоча вас звільнити?
Так, в Законі є про відпустку 90 днів, але нема, що після - звільнення. В Законі є про звільнення через 4 місяці відсутності з незясованих причин за ст. 36 п. 8-3 КЗпП: відсутність працівника на роботі та інформації про причини такої відсутності понад чотири місяці підряд.
 

 

21 липня 2022 р. 11:29
Дмитро Кучерак