Лікарняний по вагітності та пологам

22 липня 2022 р. 13:27
Переглядів: 107
0

ДОброго дня, підкажіть, будь ласка, чи можливо оплачувати листок непрацездатності по пологам частково, наприклад за заявою працівника? Ситуація в тому, що підприємство дуже зацікавлено в працівниці, щоб вона надалі працювала та й працівниця не заперечує працювати додатково ще якийсь період до пологів та відповідно можливо раніше вийти після пологів. Перед нами постало питання яким чином не порушуючи законодавство ми можемо це втілити у життя? Чи може взагалі наприклад на іншому підприємстві зовнішнім сумісником жінка працювати під час відпустки по вагітності та пологам?

Анонімний користувач

Знаєте когось, кому також потрібна відповідь на це запитання? Поділіться посиланням: https://profpressa.com/community/questions/202

Відповіді користувачів


0

так і втілюєте. Допомога по вагітності компенсує втрату заробітку (ст. 22 Закону № 1105). Якщо вона ходить на роботу, отримує з/п. А в "декрет" йде тоді по заяві, має вказати дату. І тоді платите з фактичної дати. якщо вона вийде раніше - перераховуєте.
Вагітність - не хвороба, це відпустка. МОже бути так, що за одним місцем роботи пішла у відпустку з першого дня, а на ішому ходить на роботу

 

22 липня 2022 р. 13:32
Дмитро Кучерак