Звільнення працівників

28 липня 2022 р. 12:17
Переглядів: 810
0

Тов працювало з 1994 року у м. Маріуполь, у 2015 році змінило юридичну  адресу на м. Киів, але 90% працівників продовжили працювати у м. Маріуполь, бо там продовжувалися всі виробничні процесси. Війна, активи захоплені, офіс з документацією згорів, у березні наказом підприємства призупинили трудові відносини з працівниками( повідомили через смс). Підприємство не працює, коштів немає. Виникає потреба звільнення людей- частина з яких залишилась у Маріуполі, частина так і не вийшла на звьязок. Трудові книжки знаходяться у працівника, який в Маріуполі і неможе виіхати. Як можна зввльнити людей, які документи підготувати? виплати при звільненні зробити не можливо бо немає коштів! які наші діі?

Анонімний користувач

Знаєте когось, кому також потрібна відповідь на це запитання? Поділіться посиланням: https://profpressa.com/community/questions/212

Відповіді користувачів


1

/виплати при звільненні зробити не можливо бо немає коштів! які наші діі?/ нарахування робите, як звичайно, доводите будь-яким доступним способом до відома працівників і чекаєте, коли буде змога розрахуватися. Нічого вам за затримку не буде. 
Ст. 10 Закону № 2136 

"3. Роботодавець звільняється від відповідальності за порушення зобов’язання щодо строків оплати праці, якщо доведе, що це порушення сталося внаслідок ведення бойових дій або дії інших обставин непереборної сили.

Звільнення роботодавця від відповідальності за несвоєчасну оплату праці не звільняє його від обов’язку виплати заробітної плати.

4. У разі неможливості своєчасної виплати заробітної плати внаслідок ведення бойові дії, строк виплати заробітної плати може бути відтермінований до моменту відновлення діяльності підприємства".

28 липня 2022 р. 13:12
Дмитро Кучерак

0

з трудовими ситуація схожа: як домовитеся.
Із ст. 7 цього ж Закону
2. У період дії воєнного стану сторони трудового договору можуть домовитися про альтернативні способи створення, пересилання і зберігання наказів (розпоряджень) роботодавця, повідомлень та інших документів з питань трудових відносин та про будь-який інший доступний спосіб електронної комунікації, який обрано за згодою між роботодавцем та працівником.
 

28 липня 2022 р. 13:14
Дмитро Кучерак