Цивільно-правові угоди замість трудових відносин

22 грудня 2021 р. 12:31
Переглядів: 2013
0

1. Чи буде порушенням застосовувати ( замість трудових відносин) цивільно-правові угоди ( договір підряду)?
2. Якщо укладено цивільно-правову угоду, чи можливе звільнення за КЗпП України?
3. В який спосіб виправити ситуацію, коли прийняли на роботу по цивільно-правовій угоді а звільнили по КЗпП?

Анонімний користувач

Знаєте когось, кому також потрібна відповідь на це запитання? Поділіться посиланням: https://profpressa.com/community/questions/23

Відповіді користувачів


1

1. Якщо підприємство залучає по договору цивільно-правового характеру (далі ЦПХ) окремих осіб, які час від часу надають послуги, виконують певні види робіт, то це не буде порушенням. Якщо ж підприємство довгостроково і масово укладає договори ЦПХ, то держорганами це може бути розцінено, як підміна трудових відносин. 

2. При укладанні договору ЦПХ трудових відносин не виникає, сторони діють в межах цивільного права, тому Кодекс законів про працю не регулює такі відносини, а значить звільнення згідно підстав вказаних в КЗпП неможливе.

3. Якщо ж так сталося що підприємство уклало договір ЦПХ з особою, а потім звільнило цю особу згідно КЗпП, то  потрібно розуміти, що фактично трудових відносин не було . Повідомлення про прийом на роботу не подавалося, в звітності це відображалось, як виконання робіт по договору ЦПХ, як висновок - звільнення по КЗпП не можливе, тому наказ про звільнення, який видало підприємство потрібно анулювати . Щоб виправити цю помилку потрібно зараз видати наказ про те що «наказ про звільнення №___ від ___ був виданий помилково».

 

22 грудня 2021 р. 13:01
Кадристка Кет