Переведення працівників у зв'язку з реорганізацією підприємства

22 грудня 2021 р. 13:05
Переглядів: 1189
0

Доброго дня!
Звертаємось до Вас з приводу наступного питання. Наше комунальне підприємство знаходиться в стадії реорганізації. Реорганізація провадиться наступним чином:
Інше комунальне підприємство, відносно якого порушено провадження у справі про банкрутство, перебуваючи в стадії санації, за рішенням власника обох підприємств (обласної ради) приєднується до нашого підприємства, як структурний підрозділ, без статусу юридичної особи.
Відповідно до частини третьої статті 36 Кодексу Законів про працю України (далі по тексту - Кодекс), у разі зміни власника підприємства, а також у разі його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення) дія трудового договору працівника продовжується. 
Тобто, працівники підприємства, яке приєднують, повинні бути переведені на наше підприємство на посади згідно штатного розкладу, без винесення наказу про звільнення (припинення трудового договору) за передавальним актом. 

Питання:
- Як правильно провести процедуру переведення в даному випадку?
- Яким чином, технічно нашому підприємству виконати переведення працівників з коду підприємства, яке приєднується, на код нашого підприємства, щоб дані відображались в податковій службі та пенсійному фонді?
- Яка підстава зазначається в програмі M.E.Doc, як переведення та прийняття тощо?
- Яким чином нам прийняти працівників на підприємство? 
- За яким наказом, якщо не буде проводитись процедура звільнення?
Не зрозуміло, як необхідно вчинити з тими працівниками, які на час приєднання перебувають на лікарняних, у щорічній відпустці або у відпустці по догляду за дитиною до трьох років, або тимчасово виконують обов’язки відсутнього працівника. Також не зрозуміло, як перевести працівників, які перебувають на строковій військовій службі, та працівників, які переведені, тимчасово, на посаду, працівник якої перебуває у відпустці по догляду за дитиною до трьох років.
Крім того, у зв’язку зі збільшенням штату працівників підприємства-правонаступника та введенням єдиної програми, в яку будуть вноситись всі дані стосовно працівника, існує необхідність у зміні табельних номерів всім працівникам (будуть присвоюватись програмою автоматично). Чи буде така дія вважатись порушенням чинного законодавства?

Дякую.

Анонімний користувач

Знаєте когось, кому також потрібна відповідь на це запитання? Поділіться посиланням: https://profpressa.com/community/questions/24

Відповіді користувачів


1

Щодо звітності до податкової.
Це питання спеціальними нормами податкового законодавства в частині подання Єдиного звіту не врегульовано. Тому незалежно від того, як буде оформлено передачу працівників з одного підприємства до іншого (звільнення за переведенням, переведення, нічого не буде крім перейменування в трудовій тощо), в Звітності з ЄСВ на новому підприємстві таких працівників слід показати як прийнятих на роботу, а на старому - як звільнених за "частина 4 ст. 36", а якщо такого в довіднику, що випадає в програмі немає "інші підстави" і посилання на наказ про реорганізацію. Інакше неможливо, щоб вони "з'явилися" на новому підприємстві і "пропали" на старому.
Хоча дія трудового договору триває, я також кажу, що всеодно слід подати повідомлення про прийом на роботу, тому що лікарняні  привязані до повідомлення про прийом на роботу (якщо вірити тому, що мені розповідли в ПФУ).

22 грудня 2021 р. 13:48
Олена