Дії кадровика після подачі трудових книжок до ПФУ

11 листопада 2022 р. 16:08
Переглядів: 1983
0

Доброго дня! Прошу уточнити наступне: компанія подала до ПФУ трудові книжки, по ним стоїть статус - виконано.
1. Яка вірогідність того, що з боку ПФУ, Фонду соц.страхування надійде певний запит про уточнення інформації?
2. Яку саме інформацію можуть попросити уточнити державні органи по електронним трудовим книжкам? Саме після отримання статусу по подачі трудових "виконано".
3. ПІсля того, як трудова книжка працівника принята ПФУ, чи можна віддати трудову книжку працівнику? Якщо так, яка процедура? Якщо ні, чому і коли можливо буде?
4. Після того, як трудова книжка була передана працівнику, чи треба просити його приносити трудову на підприємство для внесення записів про переведення, звільнення? Якщо так, чи треба додатково сканувати відправляти трудову до ПФУ після внесення нових записів до трудової?
5. На данний час, ПФУ не дає можливості подавати інформацію трудових книжок співробітників, які знаходяться на лікарняному по вагітності та пологах чи у відпустці по догляду за дитиною до трьох років. Чи треба, в такому випадку, зберігати трудову на підприємстві до моменту виходу співробітниці з декрету на роботу?
6. Що означає фраза: "Скан-копії трудових ПФУ оброблює та оцифровує, але інформація про страховий стаж в Реєстрі пока що не змінюється"? Та чому?

Анонімний користувач

Знаєте когось, кому також потрібна відповідь на це запитання? Поділіться посиланням: https://profpressa.com/community/questions/255

Відповіді користувачів


1

З першими двома запитаннями краще звернутися до ПФУ.

Запитання 3. Такого порядку не передбачено, проте на практиці зустрічається, проте в період війни це не варто робити. Слід впевнитися. що передача даних  завершена (скан-копій паперової трудової книжки, довідок тощо) та інформація включена до Держреєстру ПФУ — це потрібно зробити до 10.06.2026 р.

Запитання 4. Просити не потрібно. Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі. Передавати до ПФУ скановані копії може як працівник, так і роботодавець. Виключно на роботодавця законодавством не покладені ці обов’язки.

Запитання 5. Потрібно зберігати допоки не будуть передані скановані копії та їх не обробить ПФУ.

Запитання 6. ПФУ перевіряє скановані копії на чіткість (чи можна їх прочитати — придатні для сприйняття їх змісту) та створює відповідний електронний запис (хоча це може зробити також  працівник або роботодавець коли заповнює свої або свого працівника дані в електронному кабінеті застрахованої особи або страхувальника на вебпорталі електронних послуг ПФУ, до якого додаються скановані копії документів, на підставі яких створюється запис.

11 листопада 2022 р. 18:35
Анонімний користувач