Військовий облік на підприємстві

23 грудня 2021 р. 16:36
Переглядів: 5972
1

Підкажіть як вести військовий облік по працівниках?

Які звіти, коли та кому слід здавати?

Роботодавець повинен звільнити працівника, якщо він відмовляється ставати на обіл в комісаріаті?

І як щодо жінок???

Iryna

Знаєте когось, кому також потрібна відповідь на це запитання? Поділіться посиланням: https://profpressa.com/community/questions/27

Відповіді користувачів


1

Перелік заходів, які покладаються на підприємства з метою ведення персонального обліку призовників і військовозобов’язаних визначений пунктом 37 Порядку № 921 .

Так, роботодавець перевіряє громадян під час прийняття на роботу (навчання): чи перебувають вони на військовому обліку за місцем проживання, тобто чи є в їхніх військово-облікових документах (у військовозобов’язаних — військових квитках або тимчасових посвідченнях військовозобов’язаних, а у призовників — посвідченнях про приписку до призовних дільниць) відмітка про взяття на військовий облік.

Приймати на роботу військовозобов’язаних і призовників можна, лише попередньо взявши їх на військовий облік у ТЦК та СП або в СБУ та Службі зовнішньої розвідки України.

Звітність до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП), колишніх військових комісаріатів подається відповідальною за військовий облік особою, яка зобов’язана забезпечити повноту, достовірність і якість обліку військовозобов’язаних і призовників підприємства.

До звітів, які підприємство надає ТЦК та СП, належать:

  • повідомлення про прийнятих на роботу (навчання) чи звільнених із роботи (відрахованих із навчального закладу);
  • повідомлення про зміну облікових даних;
  • список громадян, які підлягають приписці до призовних дільниць;
  • відомість про наявність і технічний стан транспортних засобів i техніки, а також про громадян, які працюють на підприємстві, в установі та організації на таких транспортних засобах i техніці;
  • звіт про чисельність працюючих та військовозобов’язаних, які заброньовані згідно з переліками посад і професій.

Щодо військового обліку жінок на сьогодні відомо наступне:

  1. 17 грудня 2021 року набув чинності Перелік спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після одержання яких жінки беруться на військовий облік військовозобов'язаних, затверджений наказом Міноборони від 11.10.2021 № 313.
  2. Перелік охоплює сотні спеціальностей та професій, наприклад, на облік мають стати і головний бухгалтер, і менеджери, і начальник юридичного відділу.
  3. Якою саме буде процедура взяття на облік та у які терміни жінки мають отримати новий статус, Міноборони обіцяє роз'яснити додатково. Алгоритм має з’явитися до кінця наступного тижня на сайті військкоматів.
  4. Штрафувати за невиконання цих норм і жінок, і роботодавців почнуть через рік — з 2023 року.

 

Добірка відкритих матеріалів за темою:

А взагалі, вся необхідна актуальна інформація за темо зібрана у ПРАКТИКУМІ: https://profpressa.com/practicum/viiskovii-oblik

Це розділ для передплатників, але можна передплатити хоча б на місяць і знайти все, що потрібно.

https://kadrex.com.ua/

 

24 грудня 2021 р. 13:15
Елена Завьялова