Звільнення у зв'язку зі смертю.

11 січня 2023 р. 13:27
Переглядів: 333
1

Добрий день.

Підкажіть, будь ласка, чи має право підприємство виплатити зарплату та компенсацію за відпустку померлого працівника "цивільній дружині". 

Померлий працівник та "дружина" не перебували у зареєстрованому шлюбі.

У витязі з ДРАЦС громадян про смерть для отримання допомоги на поховання зазначено ПІБ саме цієї дружини.

Анонімний користувач

Знаєте когось, кому також потрібна відповідь на це запитання? Поділіться посиланням: https://profpressa.com/community/questions/271

Відповіді користувачів


3
Автору запитання допомогла ця відповідь

Доброго дня! Краще кошті виплатити членам сімї померлого, наприклад, дітям. Оскільки, поняття цивільна дружина законодавчо відсутнє і встановлюється в судовому порядку. Цивільна дружина сама по собі згідно норм Сімейного кодексу не буде вважатися членом сімї

11 січня 2023 р. 14:19
Анонімний користувач

3
Автору запитання допомогла ця відповідь

Допомога на поховання застрахованої особи призначається члену сім’ї померлого або особі, яка здійснила поховання, на підставі заяви особи, яка здійснила поховання, документа, що посвідчує особу, та витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання або довідки про смерть.

Тому допомогу на поховання вона має право отримати.

Що стосується зарплати, то написано, що членам сімї - ст. 1227 Цивільного кодексу: суми заробітної плати, пенсії, стипендії, аліментів, допомог у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю, інших соціальних виплат, які належали спадкодавцеві, але не були ним одержані за життя, передаються членам його сім'ї, а у разі їх відсутності - входять до складу спадщини.

Тому вона має довести вам, що вона - член сімї. 

11 січня 2023 р. 14:13
Дмитро Кучерак