відпустка без збереження заробітної плати

07 лютого 2023 р. 15:11
Переглядів: 416
1

Робітник підприємства знаходиться у відпустці без збереження заробіної плати вже 90 днів на період воєнного часу. Якщо період воєнного часу продовжують, є можливість робітнику оформити таку відпустку ще на 90 днів?

Lara

Знаєте когось, кому також потрібна відповідь на це запитання? Поділіться посиланням: https://profpressa.com/community/questions/280

Відповіді користувачів


1

Якщо йдеться про відпустку, яка надавалася за заявою працівника, який виїхав за межі території України або набув статусу внутрішньо переміщеної особи за ст. 12 Закону № 2136, то вона надається не більше 90 календарних днів за весь період воєнного стану. Тобто якщо він її вже використав, права використати її знову він більше немає, навіть за умови якщо воєнний стан буде продовжений.

Якщо ж йдеться про відпустку без збереження заробітної плати, яка може надаватися працівнику під час дії воєнного стану - то протягом цього періоду  роботодавець на прохання працівника може надавати йому відпустку без збереження заробітної плати без обмеження строку, встановленого частиною першою статті 26 Закону України "Про відпустки".

07 лютого 2023 р. 16:52
Анонімний користувач