Назва посади згідно класифікатора

28 березня 2023 р. 10:30
Переглядів: 610
0

Добрий день! У нас на підприємстві є фахівці які займаються збутом електроенергії. Хочемо змінити назву посади на "Менеджер з продажів електроенергії", або "Менеджер з продажів електроенергії та природного газу". Чи можна так назвати посаду і чи відповідатиме їй код професії/посади 1499? 

Тетяна

Знаєте когось, кому також потрібна відповідь на це запитання? Поділіться посиланням: https://profpressa.com/community/questions/293

Відповіді користувачів


0
Автору запитання допомогла ця відповідь

Доброго дня!

Якщо на підприємстві є багато таких фахівців, то усіх назвати менеджерами буде не правильним, адже професійна назва роботи  "менеджер"  - передбачає управління іншими працівниками, а також ключовими ресурсами. Якщо усі будуть менеджерами та будуть управляти процесами та іншими працівниками, яких у них немає, - то хто буде займатися збутом?

Водночас робота фахівців полягають у виконанні спеціальних робіт, пов'язаних із застосуванням положень та використанням методів відповідних наук. Фахівці повинні мати кваліфікацію за дипломом чи іншим відповідним документом молодшого спеціаліста; бакалавра; спеціаліста, що проходить післядипломну підготовку (стажування, інтернатуру, клінічну ординатуру тощо); спеціаліста (на роботах з керування складними технічними комплексами чи їх обслуговування). А менеджери — повну вищу освіту напряму підготовки «Менеджмент» (магістр, спеціаліст) без вимог до стажу роботи; або повна вища освіта (спеціаліст, магістр), стаж роботи за фахом — не менше 2 років та післядипломна освіта за напрямом «Менеджмент».

Тобто, для того, щоб ввести таку посаду або перейменувати теперішню назву, потрібно переконатися, що усі особи, які зараз працюють фахівцями мають відповідну освіту та можуть займати таку посаду як "Менеджер".

Якщо ж підприємство дійде рішення щодо перейменування посади "Фахівець зі збуту електроенергії" на посаду "Менеджер з продажів електроенергії" або "Менеджер з продажів електроенергії та природного газу" — то порушень правил КП у цьому не буде, адже професійну назву роботи "Менеджер" можна розширити за потребою підприємства термінами та словами, які уточнюють місце роботи, виконувані роботи, сферу діяльності за умови дотримання лаконічності викладення, якщо інше не передбачено у КП чи відповідних законодавчо-правових актах (прим. 2 додатку В КП).

Код до цієї професійної назви роботи буде 1499, оскільки ця назва належить до угрупування "Менеджери (управителі) в інших видах економічної діяльності, не віднесені до інших угруповань", незважаючи на її розширення.

 

28 березня 2023 р. 16:50
Анонімний користувач