Види відпусток, де святкові і неробочі дні враховуються у тривалість відпустки

04 січня 2022 р. 14:07
Переглядів: 365
1

Добрий день! На підприємстві виникла спірна ситуація щодо врахування/не врахування святкових вихідних днів у тривалість відпустки. В колективному договорі підприємства є розділ: Гарантії, компенсації і пільги працівникам згідно з одним з пунктів цього розділу Працівникам, які відпрацювали на Підприємстві безперервно 15 років, понад основну та додаткові відпустки встановлені законодавством надається додаткова оплачувана відпустка тривалістю 3 календарні дні. Чи будуть святкові і неробочі дні, які припадають на період цієї відпустки врахавуватися в її тривалість чи ні. Дякую

Анонімний користувач

Знаєте когось, кому також потрібна відповідь на це запитання? Поділіться посиланням: https://profpressa.com/community/questions/30

Відповіді користувачів


1
Автору запитання допомогла ця відповідь

 

Статтею 5 Закону "Про відпустки" визначено таке:
Тривалість відпусток визначається цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами України і незалежно від режимів та графіків роботи розраховується в календарних днях.

Святкові та неробочі дні (стаття 73 Кодексу законів про працю України) при визначенні тривалості щорічних відпусток та додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину - особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи (стаття 19 цього Закону), не враховуються.

У свою чергу, ст. 4 Закону "Про відпустки" встановлено такі види відпусток:
1) щорічні відпустки:

основна відпустка (стаття 6 цього Закону);

додаткова відпустка за роботу із шкідливими та важкими умовами праці (стаття 7 цього Закону);

додаткова відпустка за особливий характер праці (стаття 8 цього Закону);

інші додаткові відпустки, передбачені законодавством;

...

5) відпустки без збереження заробітної плати (статті 2526 цього Закону).

Законодавством, колективним договором, угодою та трудовим договором можуть установлюватись інші види відпусток.

Свого часу, коли йшла мова про те, чи може підприємство встановити працівникам відпустку без збереження зарплати більшої тривалості, ніж визначено ст. 26 цього Закону (посилаючиь на те, що "... колективним договором, угодою та трудовим договором можуть установлюватись інші види відпусток"), Мінсоцполітики роз'яснювало, що ні, не може, тому що це все рівно буде відпустка без збереження зарплати, а їх  тривалість визначена Законом.

Ваша відпустка відповідає умовам "... колективним договором, угодою та трудовим договором можуть установлюватись інші види відпусток" - це додаткова відпустка за стаж роботи. Звідси робимо висновок, що ви самі і повинні були зробити застереження щодо її тривалості: з урахуванням святкових/неробочих чи ні. Раз ви цього не робили, а написали в "календарних днях", то підстав виключати святкові/неробочі не бачу. Але ви самі можете "розрулити" ситуацію, як вважаєте за потрібне.

05 січня 2022 р. 16:51
Дмитро Кучерак