Додаткова відпустка за особливий характер праці

31 липня 2023 р. 12:59
Переглядів: 403
0

Доброго дня,

не нарахували працівнику при звільненні додаткову відпустку за особливий характер праці.

Вона була прийнята на посаду акушерки, а з 2019 року працює в ембріології. Згідно кол.договору біолог лабораторії ембріології не входить в список працівників, яким надають додаткову відпустку за особливий характер праці.

Чи потрібно донарахувати додаткову відпустку?

Ольга

Знаєте когось, кому також потрібна відповідь на це запитання? Поділіться посиланням: https://profpressa.com/community/questions/319

Відповіді користувачів


0

Доброго дня! Посада біолога передбачена в п. 64-66(розділ Працівники, безпосередньо зайняті на роботах з
проведення санітарно-профілактичних та протиепідеміологічних заходівСписку 2 затвердженого Постановою КМУ п
від 17 листопада 1997 р. N 1290 входить до Списку працівників, яким надається додаткова відпустка за особливий характер праці. Тому, якщо посада працівниця підпадає під цю категорію ви повинні їй надати відповідну відпустку до 7 днів. У колективному договорі має бути визначену точну кількість днів, наприклад, 3.

31 липня 2023 р. 13:59
Анонімний користувач

0

Якщо вона за час роботи акушеркою мала таке право, але ви не надавали відпустку, то при звільненні мали компенсувати. Ви ж і самі це розумієте, судячи з вашого запитання. Чому враз засумнівалися?
 

31 липня 2023 р. 13:42
Інкогніто