військовий облік
Відповіді користувачів
Діємо за алгоритмом
1.Визначення потреби у прийнятті особи для ведення військового обліку або покладення виконання обов’язків із ведення військового обліку на працівника підприємства.
За наявності військового обліку на підприємстві кількість осіб, відповідальних за його ведення, визначається з урахуванням кількості призовників і військовозобов’язаних:
1 особа — від 501 до 2000;
2 особи — від 2001 до 4000;
3 особи — від 4001 до 7000; по 1 особі додатково — кожні наступні до 3000.
За наявності 500 призовників і військовозобов’язаних, обов’язки з ведення військового обліку покладаються на керівника (працівника) відділу кадрів (персоналу), якому встановлюється доплата в розмірі до 50 % посадового окладу.
Веденням військового обліку займаються працівники служби персоналу, які можуть обіймати посади:
- інспектора з військового обліку, який спеціалізується виключно на веденні військового обліку;
- менеджера з персоналу, організатора з персоналу, інспектора з кадрів тощо, якщо такий працівник поряд із своїми основними обов'язками у сфері управління персоналом виконує додаткові обов'язки з ведення військового обліку;
- в разі відсутності штатної одиниці служби персоналу обов’язки з ведення військового обліку покладаються на особу, яка веде облік працівників на підприємстві (бухгалтер, секретар тощо).
Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації щороку до 1 жовтня визначають потребу в підвищенні кваліфікації працівників, відповідальних за ведення військового обліку.
Підвищення кваліфікації цих осіб здійснюється не рідше одного разу на п’ять років.
Підвищення кваліфікації працівників, відповідальних за ведення військового обліку, відбувається в закладах освіти, які мають відповідну ліцензію.
З потребою підвищувати кваліфікацію слід визначитися до 1 жовтня 2023 року.
Олена