кадрове питання

08 листопада 2023 р. 20:08
Переглядів: 416
0

Доброго вечора. Підскажіть, будь-ласка, чи може мати сумісництво начальник відділу кадрів. Дуже дякую

 

Анонімний користувач

Знаєте когось, кому також потрібна відповідь на це запитання? Поділіться посиланням: https://profpressa.com/community/questions/346

Відповіді користувачів


1
Автору запитання допомогла ця відповідь

Доброго дня. Звичайно, коже працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором або угодою сторін. Начальник відділу кадрів - не виключення. Хіба що у колективному договорі вашого підприємства визначені посади, які не можуть бути місцем роботи за сумісництвом, або працівники яких не можуть працювати за сумісництвом.

09 листопада 2023 р. 09:50
Анонімний користувач

0
Автору запитання допомогла ця відповідь

Сумісництвом вважається виконання працівником крім своєї основної іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації або у фізичної особи за наймом.

Ключова фраза - у вільний від основної роботи час.

Крім чинних державних нормативних документів, які регулюють трудові відносини між роботодавцем та найманим працівником, є внутрішні локальні нормативні документи роботодавця(наприклад Колективний договір), які також регулюють трудові відносини.

Обмеження щодо роботи за сумісництвом регулювались Положенням про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, яке затверджене наказом від 28.06.1993 №43 Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства фінансів України та постановою Кабінету Міністрів від 03.04.1993 "Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій".

Зазначені нормативні документи втратили свою чинність , отже і обмеження щодо роботи за сумісництвом зняті.

В разі відсутності обмежень щодо роботи за сумісництвом в локальних нормативних документах роботодавця, начальник відділу кадрів може працювати за сумісництвом.

09 листопада 2023 р. 11:25
фахівець