кадрове питання
Відповіді користувачів
Доброго дня. Звичайно, коже працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором або угодою сторін. Начальник відділу кадрів - не виключення. Хіба що у колективному договорі вашого підприємства визначені посади, які не можуть бути місцем роботи за сумісництвом, або працівники яких не можуть працювати за сумісництвом.
Консультант KadrEX
Сумісництвом вважається виконання працівником крім своєї основної іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації або у фізичної особи за наймом.
Ключова фраза - у вільний від основної роботи час.
Крім чинних державних нормативних документів, які регулюють трудові відносини між роботодавцем та найманим працівником, є внутрішні локальні нормативні документи роботодавця(наприклад Колективний договір), які також регулюють трудові відносини.
Обмеження щодо роботи за сумісництвом регулювались Положенням про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, яке затверджене наказом від 28.06.1993 №43 Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства фінансів України та постановою Кабінету Міністрів від 03.04.1993 "Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій".
Зазначені нормативні документи втратили свою чинність , отже і обмеження щодо роботи за сумісництвом зняті.
В разі відсутності обмежень щодо роботи за сумісництвом в локальних нормативних документах роботодавця, начальник відділу кадрів може працювати за сумісництвом.
Людмила консультант КadrEX