Оформлення додаткової відпустки працівникам, які мають дітей

14 листопада 2023 р. 10:29
Переглядів: 259
0

Який документ має надати чоловік співробітниці, яка має двох дітей, щодо невикористання ним додаткової оплачуваної відпустки на дітей, якщо він є пенсіонером та не працює? Копію трудової книжки?

Тетяна

Знаєте когось, кому також потрібна відповідь на це запитання? Поділіться посиланням: https://profpressa.com/community/questions/347

Відповіді користувачів


1
Автору запитання допомогла ця відповідь

Законодавством на сьогоднішній день немає чіткого визначення, які документи потрібно надати одному з батьків, які не працюють, щоб інший з батьків отримав додаткову соціальну відпустку на дітей. Трудова книжка  на сьогоднішній день є основним документом, який підтверджує трудову діяльність особи. В разі коли батько дітей є не працюючим  пенсіонером, а  мати дітей бажає отимати додаткову відпустку  відповідно статті 19 Закону України "Про відпустки", яка є соціальною,  батьку необхідно надати  заяву про те,  що він є не працюючим, не користувався правом на соціальну відпустку як один з батьків  та не може надати підтверджуючу довідку про невикористання такої відпустки (заява повинна бути написана особисто батьком!), довідку ОК -5 або ОК - 7, в якій кадровий працівник зможе побачити дані про роботу батька (якщо раптом така виявиться), звичайно копію трудової книжки та копію довідки МСЕК, яка також не буде зайвою.  Всі ці документи зможуть підтвердити саме факт відсутності юридичної чи фізичної особи надати довідку про те, що батько не скористався правом на зазначену відпустку.

14 листопада 2023 р. 10:59
фахівець