Продаж автомобіля

14 листопада 2023 р. 11:12
Переглядів: 187
1

Доброго дня,

Юридична особа, платник податку на прибуток на загальних підставах, планує продати автомобіль, балансова вартість якого на сьогодні 0. Автомобілю 6 років. Як правильно оформити продаж і які наслідки (податкові) виникнуть у продавця.

Анонімний користувач

Знаєте когось, кому також потрібна відповідь на це запитання? Поділіться посиланням: https://profpressa.com/community/questions/348

Відповіді користувачів


0

це запитання не за профілем наших видань, тут головні питання - податок на прибуток і ПДВ. Що стосується ПДФО і ВЗ, то вони при продажу товарів, в т.ч. ОЗ, фізособам, як правило не виникають, крім одного випадку. До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, включається, зокрема дохід, отриманий таким платником як додаткове благо (крім випадків, передбачених ст. 165 Кодексу), у вигляді вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначеної за правилами звичайної ціни, а також суми знижки звичайної ціни (вартості) товарів (робіт, послуг), індивідуально призначеної для такого платника податку, крім сум, зазначених у пп. 165.1.53 ПКУ (пп. "е" пп. 164.2.17 ПКУ).
Але ПКУ не вимагає проведення оцінки авто для визначення його звичайної ціни в разі його продажу фізособі, на відміну від продажу авто фізособою.
Але податківці можуть захотіти порівняти вашу ціну із ринковою ціною авто за даними Мінекноміки https://me.gov.ua/Vehicles/CalculatePrice?lang=uk-UA&calculationMode=2 і різницю оподаткувати як додаткове благо.
 

15 листопада 2023 р. 09:28
Інкогніто